کد خبر: رعایت-نکات-بهداشتی-در-حرم-رضوی-الزامی-ا
۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۱۶
رعایت نکات بهداشتی در حرم رضوی الزامی است

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از آستان نیوز،قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: بازگشایی حرم مطهر حضرت رضا(ع) موجب سرور و شادی زائران و مجاوران عزیز و مردم مؤمن و متدین شهر مشهد شده است و ما از توفیق مجدد خدمتگزاری به زائران بارگاه مطهر رضوی خوشحال هستیم.

وی افزود: با رعایت نسبتاً مناسب دستورالعمل های بهداشتی، زیارت مردم در جریان است و وضعیت رعایت نکات بهداشتی در حرم مطهر هم به طور نسبی در قیاس با نقاط دیگر شهر، وضعیت بسیار مطلوب تری است.

خاکسار قهرودی با ابراز ناخشنودی از شروع موج دوم بیماری کرونا تاکید کرد: متاسفانه کم توجهی برخی در سایر نقاط شهری، موجب وخامت اوضاع شده و وضعیت را به حد هشدار بالا رسانده است. وی ادامه داد: ما به عنوان خادمان مردم در آستان قدس رضوی برای ارائه خدمات مستمر به زائران و مجاوران محترم به طور جدی از عموم مردم درخواست می کنیم که در تمام مدت زمان تشرف از ساعت ورود تا لحظه خروج و استفاده از اماکن حرم مطهر رضوی به رعایت نکات بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

وی بیان کرد: از زائران عزیر بارگاه ملکوتی امام هشتم خواهش می کنیم که از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی تعریف شده را در بخش های مختلف حضور عبادی شان در فضای حرم مطهر از زیارت، اقامه نماز جماعت گرفته تا نشستن، حرکت در صحن ها و توقف ها بیشتر از آنچه تا امروز رعایت می کردند، رعایت کرده و خود را ملزم به اجرای این نکات بهداشتی کنند.

وی تصریح کرد: اجازه ندهیم که کوتاهی احتمالی در رعایت این نکات به عنوان یک وظیفه دینی و اجتماعی، بهانه ای برای ایجاد تغییرات احتمالی در وضعیت اداره حرم مطهر رضوی به وجود بیاورد و این تغییرات موجبات سخت تر شدن شرایط و خدای نخواسته اعمال دوباره محدودیت ها برای زیارت زائران و مجاوران را فراهم سازد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: بنا به اظهارنظر متخصصان امر، درصد رعایت مردم مؤمن و متدین ایران اسلامی و زائران گرامی  در محدوده حرم منور رضوی بسیار بیشتر از دیگر نقاط شهری است. اما برای عبور از وضعیت دشوار پیش آمده و گرفتن همه بهانه ها و جلوگیری از تاثیر اعمال فشارها در نحوه مدیریت حرم مطهر، باید توجه کامل و صددرصد نسبت به نکات بهداشتی انجام بگیرد.

وی اضافه کرد: همه باید از ماسک استفاده کنند و همه باید فاصله اجتماعی را در کلیه مراحل حضور در حرم رعایت کنند تا به سلامت از این شرایط سخت عبور کنیم. این خواسته ما به عنوان خدمتگزاران مردم است که حتی در سایر نقاط شهری آن را مورد توجه قرار دهند. چرا که رعایت بیشتر نکات مورد تاکید در دیگر نقاط شهر موجب برقراری شرایط سالم تر و امن تر برای تردد راحت تر و مطمئن تر در محدوده حرم مطهر می شود.

خاکسار قهرودی ادامه داد: از همه درخواست می کنیم که با توجه جدی به این وظیفه دینی و اجتماعی، خدمتگزاران خودشان را در داخل حرم یاری کنند. نهایت تلاش ما تا کنون بر این بوده که امکانات بهداشتی و مواد ضدعفونی را در حرم رضوی فراهم کنیم. زائران از لحظه ورود تا حضور در صحن ها و بست ها از مواد ضدعفونی استفاده کنند، افراد تعلیم دیده ای حاضر هستند تا تذکر و راهنمایی های لازم را ارائه دهند، به افرادی که ماسک همراه نیاورده اند، ماسک در اختیارشان می گذاریم ولی نیازمند همکاری زائران عزیز هستیم که مثل همه لوازم شخصی و عبادی، ماسک را همراه داشته باشند.

 وی ابراز امیدواری کرد که با کمک همگان و لطف و عنایت خداوند متعال و حضرت رضا(ع) شرایط سالم و ایمنی برای حضور و زیارت زائران و مجاوران حرم مطهر فراهم شود و به خاطر انجام یک عمل مستحب بسیار ارزشمند، خدای ناکرده ما زمینه ساز فعل سنگینی چون سرایت بیماری نشویم که به جرات باید به لحاظ شرعی پاسخگو باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha