وزیر بهداشت کشورمان که به منظور شرکت در شصت و سومین نشست کمیته منطقه  مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به قاهره سفر کرده است در سخنرانی رسمی خود گزارشی از وضعیت بهداشتی منطقه مدیترانه شرقی و اقدامات ایران در راستای سیاست های بهداشتی این سازمان ارائه داد.

به گزارش خبرگزاري سلامت به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه برگزاری این نشست با خانم مارگارت چان رییس سازمان جهانی بهداشت دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر بهداشت همچنین در دیدار جداگانه ای با  وزیر بهداشت عمان در خصوص مهمترین مسایل بهداشتی کشورهای منطقه و دو کشور گفتگو کرد.

در شصت و سومین نشست کمیته منطقه ای شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت، اسناد پوشش همگانی سلامت، پزشک خانواده، تقویت خدمات آزمایشگاه های سلامت، حذف ویروس فلج اطفال، بیماری های نوپدید و بازپدید شامل تب دنگو و تب زرد، پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر، مقررات بین المللی سلامت، سیستم اطلاعات سلامت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است در این نشست که از 12 تا 15 مهرماه در قاهره برگزار می شود، هشتمین جایزه بنیاد کویت برای سال 2015 به دلیل تحقیقات و فعالیت در حوزه کنترل سرطان، بیماری های قلبی و دیابت در منطقه مدیترانه شرقی به خانم دکتر نضال صراف زادگان، استاد رشته بیماری های قلب و عروق و مدیر موسسه تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha