کد خبر: سومین-کنگره-بین-المللی-تولید-مثلاردیب
۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۸:۳۴

سومین کنگره بین المللی تولید مثل همزمان با دومین کنگره بین­المللی علوم سلامت باروری و فرزندآوری از تاریخ 30 اردیبهشت  الی 1 خرداد ماه 1396 در محل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران – مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت، این دو کنگره توسط انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران ، با همکاری مراکز دانشگاهی،تحقیقاتی ، درمان ناباروری کشور و مراکز علمی تخصصی داخلی و خارجی برگزار می شود.

سومین کنگره تولید مثل در قالب 12 محورِ درمان های طبی -  دارویی  و تاثیر آن بر کمیت و کیفیت اسپرم،سلامت جنین قبل از لانه گزینی،نتایج  درمان با داروهای ناباروری موجود در ایران ،نقش آندومتر در RIF و سقط مکرر و روش­های نوین در درمان،انجماد و پیوند تخمدان  و حفظ باروری،سندرم تخمدان پلی کیستیک،مدیریت جامع کیفیت (TQM) در مراکز درمان ناباروری،ابعاد پزشکی، حقوقی و اخلاقی اهدا تخمک، ARTدر دام،اندومتریوز،سلول­های بنیادی و تولیدمثل و روش­های نوین در درمان ناباروری از طریق باروری شخص ثالث (انتقال هسته ، انتقال میتوکندری و ...) به همراه کارگاه های تخصصی جانبی برگزار خواهد شد.

همچنین مباحث علمی دومین کنگره سلامت باروری و فرزندآوری در قالب 10 محورِ تعالی جمعیت و فرزندآوری و نقش بخش سلامت و دیگر نهادها ،تحولات اخیر بهداشت و درمان و بهبود سلامت باروری جامعه با رویکرد افزایش فرزندآوری،اخلاق حرفه ای در سلامت باروری و مامایی،حقوق و مسئولیت باروری افراد از منظر دین و فقه و مشاوره سلامت باروری،حقوق و مسئولیت باروری زوجین از منظر دین و فقه و مشاوره حین ازدواج و زناشویی،سقط و جنبه های قانونی سلامت باروری،ترویج زایمان طبیعی : چالش ها و فرصت ها،حمایت یابی و نقش ماماها، متخصصین و جامعه در توسعه زایمان طبیعی و ایمن،مدیریت ایمنی در سیستم مراقبت بهداشت باروری و مامایی و فرزندپروری و مراقبت تکامل ابتدایی کودک خواهد بود.

در ادامه باید افزود : این دو کنگره 6 محور مشترکِ تغذیه و ورزش،محیط زیست و مواجه شغلی ،ابعاد جامعه شناختی تولید مثل،سلامت جنسی و خانواده و بهبود روابط زناشویی،فرزندآوری و حمایت زوجین نابارور،ابعاد بهداشت روانی باروری و فرزندآوری هم خواهند داشت.

لازم به ذکر است همزمان با برگزاری این دو کنگره ، سومین "جشنواره برترین­های حوزه تولیدمثل" با موضوع "شناسایی و معرفی برترین­های حوزه تولید مثل" و در 4 بخش اصلی اساتید و پیشکسوتان، پژوهشگر برتر، مقاله برتر و پایان‌نامه دانشجویی برتر برگزار می­شود و علاقه­مندان می­توانند آثار خود را در کلیه محورهای مرتبط با حوزه تولیدمثل،به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

گروه های هدف در این کنگره متخصصین زنان و زایمان، جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل، ارولوژی، بیماری­های کودکان، بیماری­های داخلی، خون و سرطان بالغین، روانپزشکی، پزشکی اجتماعی، پزشکی قانونی، پاتولوژی، علوم آزمایشگاهی، زیست شناسی تکوینی جانوری، علوم تشریحی، علوم تغذیه، علوم سلولی کاربردی، زیست شناسی سلولی مولکولی، فیزیولوژی، بافت شناسی، بیوشیمی بالینی، ایمنی شناسی، ژنتیک، بیوتکنولوژی پزشکی، بهداشت مادر و کودک، بهداشت باروری، مامایی، مشاوره در مامایی،اخلاق پزشکی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، مشاوره، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، آموزش بهداشت، سیاست گذاری سلامت، ارتقا ء سلامت و آموزش بهداشت، سلامت و رسانه، بهداشت خانواده، سلامت و رفاه اجتماعی، اقتصاد سلامت، آموزش جامعه نگر در نظام سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، اپیدمیولوژی، آمار زیستی، حقوق، دامپزشکی، پزشکان عمومی و... می­باشند.

فعالان این حوزه می­توانند مقالات خود را تا پایان بهمن ماه به دبیرخانه کنگره و آثار خود را تا پایان اسفندماه به دبیرخانه جشنواره ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.icrhc-iserb.ir/2017 مراجعه نمایند.

علاقه­مندان می­توانند جهت اطلاعات در مورد این کنگره­ها با شماره تماس 22404144 داخلی 334 و 338 و همچنین در مورد جشنواره با شماره 22404144 داخلی 352  تماس حاصل نمایند.

 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha