کد خبر: شب‌های-موسیقی-بارانا-در-حمایت-از-کودک
۶ مرداد ۱۳۹۵، ۹:۰۱

نخستین فستیوال موسيقى بارانا  با هفت اجرا با حضور هنرمندان نامدار ایرانی و بین‌المللی موسيقى، از بیستم تا بیست و نهم مرداد ماه در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک و همچنین حمایت از موسیقی‌دانان در حوزه ‌سلامت و رفاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت، در فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا»، گروه‌‌ها و هنرمندانی چون لوریس چکناوریان، کامکارها، شهرداد روحانی، کیخسرو پورناظری و گروه شمس، سهراب پورناظری به همراه آنتونیو ری به اجرای برنامه می‌پردازند. اجرای گروه پالتو همچنین اجرای مشترک گروه‌های کامنت و داماهی از دیگر برنامه‌های این فستیوال موسیقی است.

مؤسسه آفرینش هنر بارانا با برگزاری این فستیوال موسیقی در كاخ گلستان که تنها میراث جهانی ثبت شده از سوی یونسکو در تهران است، به ابعاد تاریخی این مکان نیز پرداخته است. توجه به دغدغه‌های اجتماعی و تخصیص پنج درصد از فروش بلیت‌های این برنامه به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمايت محك و همچنین تخصیص درصدی دیگر از فروش برای حمایتِ موسیقی‌دانان در حوزه ‌سلامت و رفاه در کنار ایجاد فضای فرهنگی و هنری از ویژگی‌های این رویداد فرهنگی – موسیقایی است.

نخستين دوره از شب‌های موسیقی بارانا با نگاهى بلندمدت و به منظور برگزارى سلسله رويدادهاى هنرى در عرصه موسيقى، مرداد ماه 1395 برگزار مي‌شود. اين مؤسسه تلاش دارد تا در آينده ‌نزديك با مشاركت هنرمندان و بخش خصوصى اين گونه رويدادهاي هنري را تداوم بخشد. این فستیوال توسط مؤسسه ‌آفرینش هنر بارانا، شرکت کار و اندیشه و با همراهی سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان و هنردوستان می‌توانند از ساعت 20 روز پنجشنبه هفتم مرداد ماه  از طریق سامانه www.miresi.ir بلیت‌‌های این فستیوال را تهیه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha