رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به راه اندازی اولین دوره فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران گفت: با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار شده از امکانات بستری این بنیاد برای بیماران نیازمند بستری طب فیزیکی توانبخشی استفاده شود.

 

به گزارش خبرگزاري سلامت دکتر سید منصور رایگانی در آستانه برگزاری بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران اظهارداشت:  این کنگره 11 تا 13 اسفندماه سال جاری در مرکز همایش های رازی با شعار" طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری های توانبخشی" برگزار می شود.

 

وی افزود: سندرم درد، تازه های الکترودیاگنوز، توانبخشی از راه دور، توانبخشی در بیماری قلبی و ریوی و توانبخشی همچنین توانبخشی در ستون فقرات از جمله محورهای این کنگره بوده که با حضور اساتید برجسته داخلی و تعدادی از صاحبنظران خارجی برگزار می شود.

 

رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران ادامه داد: این کنگره دارای حداکثر امتیاز باز آموزی بوده و تاکنون 300 مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده که برخی به صورت پوستر و برخی به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

رایگانی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت تا حدودی بسیاری از مشکلات حوزه طب توانبخشی را حل کرد، گفت: برخی از خدمات طب توانبخشی و طب فیزیکی تحت پوشش خدمات بیمه ای نبوده و خدمات کاردرمانی و برخی از وسایل کمکی همچون ارتز و پروتز تحت پوشش بیمه نیست و هزینه های زیادی بر دوش خانواده ها دارد.

 رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران اضافه کرد: عدم امکان بستری بیماران نیازمند بستری توانبخشی نیز از دیگر مشکلات بوده که با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار برآن شده که همکاری در این زمینه داشته باشند و از امکانات بستری آنها استفاده شود.

رایگانی با بیان اینکه اولین دوره فلوشیپ فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران راه اندازی می شود، تصریح کرد: تعداد متخصصین رشته طب فیزیکی هر چند قابل قبول بوده ولی بر اساس جمعیت و بار بیماری ها نیاز به 2500 متخصص طب توانبخشی داریم.

وی خاطر نشان کرد: تعداد متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی 550 مورد بوده و 100 دستیار تخصصی در حال تحصیل در این رشته هستند.

بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران 11 تا 13 اسفندماه سال جاری در مرکز همایش های رازی با شعار" طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری های توانبخشی" برگزار می شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.ispmr2017.ir  مراجعه نمایند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha