کد خبر: ضرورت-شتاب-در-معرفی-واحدهای-متقاضی-دری
۲۰ آذر ۱۳۹۹، ۱۹:۱۰

به گزارش  گروه استان های خبرگزای سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، ارسلان زارع در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه گیلان از نظر تعداد تسهیلات پرداختی رونق تولید در سال‌جاری رتبه هفتم کشوری را به خود اختصاص داده، بر لزوم تسریع دستگاه های اجرایی در معرفی واحدهای متقاضی دریافت این تسهیلات به بانک‌ها تاکید کرد.

وی میزان تسهیلات پرداختی رونق تولید در سال‌جاری را حدود ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بانک ها باید در پرداخت تسهیلات به واحدهای متقاضی روند سریع‌تری را دنبال کنند تا توسعه کسب و کار و افزایش ظرفیت اشتغال در استان محقق شود.

وی بر لزوم شتاب در روند استعلامها و نیز بررسی اسناد و مدارک تولیدکنندگان از سوی دستگاههای اجرایی و بانکها تاکید کرد و ادامه داد: نباید طولانی شدن روند بررسی پرونده‌ها، منجر به هدررفت فرصت‌های اشتغال و تولید شود.

زارع خاطرنشان کرد: نسبت مصارف به منابع از جمله مسائل مهمی است که بانک‌های استان باید به آن توجه داشته باشند.

استاندار گیلان با اشاره به کارکردهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در جهت بهبود فضای کسب و کار و تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بسیاری از پروژه های بررسی شده در این کارگروه ، از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی هستند.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت پیگیری روزانه پرونده های مرتبط با دریافت تسهیلات توسط کارشناسان دستگاه های اجرایی افزود: باید اهتمام لازم صورت گیرد تا اشتغال تعهدشده در استان، محقق شود.

در این نشست گزارش عملکرد بانک صادرات استان درخصوص تفاهم نامه موضوع پرداخت تسهیلات و نیز مشکلات چهار واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha