کد خبر: ضرورت-کار-فرهنگی-و-رسانه-ای-برای-ارتقاء
۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۷
ضرورت کار فرهنگی و رسانه ای برای ارتقاء سطح ایمنی در جامعه

به گزارش  گروه استان های  خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد حسین زادگان در مراسم روز آتش نشانی و ایمنی ضمن قدردانی از همه سازمان های پرتلاش شهرداری، آتش نشانی را خدوم ترین و پرتلاش ترین این سازمان ها دانست و گفت: عزیزان بخش آتش نشانی برای انجام ماموریت های خود، جان خویش را در طبق اخلاص می گذارند.

وی با بیان این که حضور مسئولین در این مراسم نشانگر این است که کار ارزشمند شما دیده می شود و برای آن احترام قائلند، افزود: اختصاص یک روز از سال به این عزیزان، برای تجلیل از خدمات آنان و فرهنگ سازی برای ادای احترام جامعه به تلاش های خالصانه آنان و توجه به این شغل مهم و پراهمیت است.

استاندار ارتقاء سطح ایمنی در جامعه را در گرو کار فرهنگی عمیق و فعالیت های رسانه ای برای تبیین ابعاد و اهمیت این موضوع دانست و یادآور شد: در سال های اخیر شاهد صحنه های حماسی و بزرگی از نقش آفرینی آتش نشانان در حوادث مختلف بودیم که توجه جامعه را بیش از پیش به اهمیت وظایف و حضور موثر آتش نشانان جلب کرد.

او روحیه نوعدوستی و تعاون و همدلی در امور را از خصایص ملت مومن ایران دانست و گفت: در بیماری کرونا شاهد بودیم که اقشار مختلف چگونه پای کار آمدند و پرستاران و کادر درمان با ایثار جان خویش در این میدان خوش درخشیدند و شهدای عزیزی را چگونه تقدیم خدمتگزاری کردند.

حسین زادگان با اشاره به این که مردم غیوری داریم که در بزنگاه ها و صحنه های خطیر خطر حضور پیدا می کنند که بخشی از این روحیه غیرت ملت ما در قالب سازمان آتش نشانی تجلی می یابد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در سال های اخیر در حوزه آتش نشانی ها و شهرداری ساری و دیگر شهرداری های استان اتفاق افتاده که باید استمرار داشته باشد و در این راستا همه باید ورود پیدا کنند.

وی بر تقویت آموزش در حوزه آتش نشانی، آمادگی جسمانی و رفع موانع و مشکلات این بخش تاکید کرد و عنوان نمود: برخی موانع نشان می دهد که هنوز به اندازه کافی به مشکلاتی که آتش نشانان با آن روبرو هستند توجه نشده تا این عزیزان بتوانند در مسیر خدمت رسانی بویژه حضور بموقع و موثر در صحنه حوادث توفیق کامل داشته باشند که نیاز به کار فرهنگی فراوان دارد تا آگاهی جامعه افزایش یابد.

حسین زادگان گفت: میانگین حضور نیروهای آتش‌نشانی در صحنه حادثه باید ۳ دقیقه باشد و ما از استاندارد جهانی عقب هستیم و باید آموزش نیروی انسانی، آمادگی جسمانی، بروز رسانی تجهیزات و ماشین‌آلات، ترافیک و همکاری مردم برای باز کردن راه برای ماشین آتش‌نشانی و ... برای تحقق این مهم در دستور کار باشد.

استاندار به معرفی سازمان آتش نشانی بویژه نماد و شماره این سازمان ( ۱۲۵ ) و اهمیت ماموریت های آن در جامعه تاکید و برای جاانداختن مقوله بسیار مهم ایمنی خواستار کار فرهنگی در سطح گسترده و کمک به توسعه تجهیزات در این سازمان و تقویت آمادگی های آتش نشانان شد.

حسین زادگان با اشاره به این که علیرغم مضایق اعتباری ناشی از تحریم های سنگین و ظالمانه در سال های اخیر، کمک های خوبی در حوزه پسماند در شهرداری ها و تعمیر و تجهیز بخش هایی از سازمان ها از سوی دولت صورت گرفته است، گفت: همه باید در مدیریت شهری برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم کمک کنند و بنده شخصا از فعالیت های این بخش خصوصا آتش نشانی حمایت می کنم.

مقام عالی دولت در مازندران، تاکید کرد: رسانه ها، صدا و سیما، فضای مجازی، نهادهای تبلیغی و فرهنگی و همه و همه باید کمک کنیم تا آگاهی، اشرافیت و اطلاع مردم از روند وقوع حوادث و نحوه برخورد با آن ها و ... ارتقاء یابد تا فرهنگ ارتقاء ایمنی در جامعه ما افزایش پیدا کند.

گفتنی است در این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مازندران و مدیران و مسئولان استان، از آتش نشانان پیشکسوت ساری، خانواده شهید آتش نشان ساروی ابراهیم اسماعیلی تجلیل شد. همچنین در این مراسم سردوشی به آتش نشانان ساری اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha