کد خبر: عفو-۱۸-هزار-زندانی-طی-یک-سال-گذشته
۲۴ خرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۲۹
عفو ۱۸ هزار زندانی طی یک سال گذشته

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، محمدمهدی حاج‎‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در جلسه شورای عالی قضائی با ارائه گزارشی از سفر استانی خود به همراه مدیران ستادی این سازمان به ۳۱ استان کشور، گفت: در این سفرها با تشکیل تیم‌های کاری از تک تک زندان‌های کشور تعداد ۱۷۷۸ بازدید و بازرسی به عمل آمده است.

وی اشتغال را یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها و علل بزهکاری عنوان کرد و با اشاره به ایجاد اشتغال ۵۰ درصدی در زندان‌ها و برنامه سازمان متبوعش برای افزایش این میزان به ۸۰ درصد در سال جاری خاطرنشان کرد که مدیران سازمان زندان‌ها در نیمی از استان‌های کشور متعهد شدند در نیمه اول سال این رقم تحقق یابد.

حاج ‎محمدی توجه به خانواده زندانیان را از مهم‌ترین دستورکارهای سازمان زندان‌ها برای توجه به مسائل و مشکلات زندانیان عنوان کرد و از ایجاد امکان ملاقات تصویری زندانیان با خانواده‌هایشان به عنوان یکی از اقدامات در این زمینه یاد کرد که رضایت‎مندی خانواده‌ها را به دنبال داشته است.

وی همچنین از ۱۸۰۰ بازدید مدیران سازمان از زندان‌های کشور طی یکسال خبر داد و گفت: در این مدت ۱۸ هزار زندانی در ۶ مناسبت مورد عفو واقع شده‌اند.

رئیس سازمان زندان‌ها با تاکید مجدد بر اجرای دقیق و مستمر طرح پایش و غربالگری سلامت در زندان‌ها افزود: نسبت به سلامت جسمی زندانیان تاکید فراوان داریم چرا که جزو تکالیف قانونی و انسانی ماست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha