کد خبر: فساد-سیستمی-در-کشور-وجود-ندارد
۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۴۵

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان عصر شنبه با ورود به چابهار از اسکله‌ها، تجهیزات، زیرساخت‌ها و فرآیند تخلیه کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد و در دیدار با فعالان اقتصادی چابهار اظهار داشت: بحمدالله امروز کشور در شرایط اقتدار کامل است به‌گونه‌ای که دشمن جرأت هیچ‌گونه تحرک نظامی ندارد.

عضو شورای عالی قوه‌قضاییه افزود: یکی از رویکردهای مهم قوه‌قضاییه حمایت از تولید ملی و سرمایه گذاران است که بخشی از سفرهای استانی و جلسات مختلف ریاست و مدیران عالی قوه نیز بر همین اساس صورت می‌گیرد و تأکید ویژه‌ای بر این موضوعات داریم.

رییس سازمان بازرسی کشور با اشاره به اهمیت مساله اقتصاد و معیشت مردم ادامه داد: ستاد اقتصاد مقاومتی در قوه‌قضاییه نیز به همین منظور تشکیل شد که ریاست آن را آیت‌الله رئیسی برعهده دارد و به تناسب آن نیز در سایر استان‌ها به مدیریت رییس‌کل دادگستری استان‌ها و حضور سازمان بازرسی و سایر نهادهای متولی ایجاد شده است.

به‌گفته وی؛ همکاران ما در استان‌ها نیز موظف هستند که موضوع حمایت از تولید ملی و واحدهای تولیدی را به طور جدی پیگیری کرده و مشکلات این افراد را با حضور مسئولان مرتبط پیگیری و برطرف کنند.

عضو شورای‌عالی قوه‌قضاییه تصریح کرد: یکی از مباحث جدی که در این جلسات پیگیر آنها هستیم موضوع اصلاح و الحاق برخی از مواد و قوانین است که می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات موجود را برطرف کرد که در حال حاضر نیز یک بسته از قوانینی که دچار این گونه آسیب‌ها است آماده و قابل ارائه به مجلس می‌باشد که امیدواریم به قید فوریت مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: از مسئولان استان‌ها نیز درخواست می‌شود در صورت مشاهده چنین قوانین مشابه، مستندات خود را ارائه کنند تا در این کارگروه مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: بنا بر تاکید جدی رهبر معظم انقلاب، کارگروه مشترک رفع موانع جهش تولید با حضور نمایندگان سه قوه تشکیل شده است و طی چند ماه گذشته جلسات موثری برگزار شده که مسئولیت آن نیز بر عهده معاون اول رییس‌جمهور است و هدف آن نیز تسهیل و تسریع و رفع مشکلات اقتصادی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به ظرفیت‌های متعدد استان سیستان و بلوچستان افزود: البته باید برخی از زیرساخت‌های در منطقه مکران فراهم شود که یکی از این زیر ساخت‌ها تکمیل خط آهن چابهار به زاهدان است که باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه با تکمیل زیرساخت‌ها قطعاً توسعه استان سیستان و بلوچستان هم سریع‌تر می‌شود، ادامه داد: قطعاً وعده‌هایی که مسئولان در این خصوص داده‌اند اگر کوتاهی شده باشد، طبق مقررات با آنها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این راستا هر جا ترک فعل و وظیفه صورت گرفته باشد با مدیر مربوطه برخورد می‌شود، گفت: همکاران ما در استان‌ها نیز موظف هستند که موضوع حمایت از تولید ملی و واحدهای تولیدی را به طور جدی پیگیری کرده و مشکلات این افراد را با حضور مسئولان مرتبط پیگیری و برطرف کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به اینکه در زمینه پرونده‌های فساد اداری، بدون تردید مسئولان هم بدون نقش نیستند، تصریح کرد: اعتقاد ما این است که اکثر مدیران ما مدیران متدین و متعهدی هستند. البته در برخی از موارد فساد هم وجود دارد اما این فساد به هیچ عنوان گسترده و سیستمی نیست و در واقع عامل آن‌ها، ساختارهای ناکارآمد و فساد زا است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد پروژه فرودگاه چابهار نیز گفت: این پروژه یک طرح ملی است و پرونده‌ای در سازمان بازرسی در این زمینه تشکیل شده که به زودی با دعوت از طرفین و اندیشیدن راهکارهای لازم مشکل حل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha