کد خبر: لغو-پروازهای-ترکیه-در-صورت-اعلام-ستاد-م
۱۶ فروردین ۱۴۰۰، ۱۰:۱۴

به گزارش گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،کاپیتان تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشور در خصوص امکان لغو موقتی پروازهای ترکیه - ایران اظهار کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کند که پروازهای ترکیه باید لغو شوند، ما این پروازها را لغو خواهیم کرد.

وی با یادآوری برخی از مشکلاتی که برای مردم در صورت لغو پروازهای ایران – ترکیه بوجود می‌آید، گفت: این سؤال پیش می‌آید که در صورت لغو پروازهای ترکیه، افرادی که در ترکیه یا ایران هستند، چگونه می‌توانند به کشورهایشان بازگردند.

زنگنه تأکید کرد: بالاخره باید هواپیما فرستاده شود تا افراد به کشورهایشان بازگردند؛ اما به‌طور کل هر تصمیمی که ستاد ملی مقابله با کرونا بگیرد، ما تابع آن خواهیم بود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حوزه هوایی به‌طور ویژه و به دقت اعمال شده‌اند، افزود: اگر قرار بر شیوع کرونا از طریق هواپیما بود، قاعدتاً می‌بایست تاکنون مهمانداران، خلبانان و پرسنل زمینی همگی آلوده به ویروس می‌شدند. اما این سوال مطرح است که چه تعداد از این افراد به کرونا مبتلا شدند. وزارت بهداشت باید به تمامی این نکات توجه داشته باشد.

وی عنوان کرد: اکنون ارائه تست PCR در تمامی پروازها الزامی است. افرادی که می‌خواهند از خارج از کشور به ایران سفر کنند، حتماً باید این تست را که به زبان انگلیسی است از مرکزی که مورد تائید وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه است دریافت کنند و پس از امضا و مهر کنسولگری ایران می‌توانند سوار هواپیما شوند و ضمن اینکه قبل از ورود به ایران باید آن را حتماً ارائه کنند.

زنگنه گفت: این تست‌ها، ۷۲ ساعت اعتبار دارند و ضمن اینکه در صورت گذشت زمان یا مشکوک بودن فرد، تست مجدد PCR از فرد مورد نظر گرفته می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تصریح بر اینکه بر اساس گمانه‌ها نباید صنعت هوایی را تعطیل کرد، افزود: مگر با تعطیل کردن پروازها کار درست می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای دقیق‌تر و نظارت بیشتر می‌توان مانع از لغو پروازهای کشور شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha