کد خبر: ماسک-زدن-باید-اجباری-شود
۹ تیر ۱۳۹۹، ۹:۰۷
ماسک زدن باید اجباری شود!

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، علی اصغر باقرزاده با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک در معابر و اماکن عمومی، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک تاکید کردند، دقت در این امور بر همگان واجب است.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افرادی که پروتکل‌های بهداشت را رعایت نمی‌کنند، نه تنها به خود بلکه به دیگران هم آسیب می‌زنند، افزود: ماسک یکی از عوامل مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا است چرا که اغلب افراد مبتلا، علائم ندارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، اظهار کرد: بنده معتقدم پروتکل‌های بهداشتی برای اماکن عمومی، ادارات و مراکز تجاری باید به نحوی تنظیم شود که از ورود افراد بدون ماسک در اماکن عمومی و فضاهای سرپوشیده جلوگیری شود. ما نمی‌توانیم به دلیل شرایط اقتصادی و مشکلات معیشتی افرادی را که از ماسک استفاده نمی‌کنند، جریمه کنیم اما می‌توانیم ارائه خدمات به آنها را ممنوع کنیم. همانند ممنوعیت استفاده از سیگار در اماکن عمومی که امروز همه به آن پایبند هستند، معتقدم برای ماسک هم باید همین اتفاق رخ بدهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید براینکه بهترین راه مقابله با انتقال ویروس و کاهش موارد ابتلا، استفاده از ماسک است، تصریح کرد: مسئولان باید زمینه استفاده از ماسک و اقلام بهداشتی را فراهم کنند. از طرفی باید با مدیریت و فرماندهی واحد از موازی کاری‌ها جلوگیری کرده و اقلام بهداشتی را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha