کد خبر: ممنوعیت-برگزاری-مراسم-مذهبی-ماه-رمضان
۱۴ فروردین ۱۴۰۰، ۱۲:۲۱
ممنوعیت برگزاری مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از پاندمی کرونا به عنوان یکی از حوادث بسیار مهم قرن نام برد و گفت: در 4 ماه باقی مانده از فعالیت این دولت، مقابله با پاندمی کرونا و تلاش برای مهار این ویروس همچنان یکی ازاولویت‌های اصلی است.

دکتر روحانی با بیان اینکه درطول 14 ماه گذشته از شیوع بیماری کووید 19، این ویروس نه از بین رفته و نه ضعیف شده است، گفت: امروز ساخت واکسن از اولویت های اصلی برای مهار این بیماری است و تجمعات و دورهمی ها باید همچنان به عنوان یک خطر تلقی شود.

رئیس جمهور مقابله با ویروس، لغو تحریم های اقتصادی، معیشت مردم و تکمیل و افتتاح طرح های نیمه تمام را 4 هدف مهم و اصلی در ماه های پایانی فعالیت این دولت برشمرد و افزود: دولت با همه توان به تلاش خود برای تحقق این 4 هدف اصلی ادامه خواهد داد و حتما در 4 ماه آینده شرایط قابل قبولی خواهیم داشت.

دکتر روحانی با بیان اینکه پاندمی کرونا برابر آمار رسمی تاکنون حدود 3 میلیون قربانی گرفته که آمار واقعی بسیار بالاتر از این رقم است، اظهار داشت: مردم ایران در 14 ماه گذشته علاوه بر مقابله با کرونا با تروریسم و جنگ اقتصادی تمام عیار نیز مقابله کرده اند و انصافا در این میدان با از خودگذشتگی و ایثار کادر درمان و مقاومت مثال زدنی مردم، کارنامه قابل قبولی به  دست آمده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر گاه ملت ایران با مشکلی مواجه شده قدرت ملی مردم تبلور یافته و به عبور از مشکلات کمک کرده است، تصریح کرد: ویروس کرونا سبک جدیدی از زندگی را پدید آورده است که ناچار از رعایت قواعد آن هستیم. این ویروس در 14 ماه گذشته نه از بین رفته و نه حتی ضعیف شده و برعکس حتی جهش یافته و تهاجمی تر هم شده است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه تاکنون داروی قطعی برای درمان این بیماری ساخته نشده است، گفت: موثرترین راه مقابله با این بیماری فعلا تزریق واکسن است که ساخت واکسن در داخل کشور و خرید و واردات واکسن از خارج از اولویت های اصلی ما در مقابله با این بیماری است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم باید با مشاهده کوچکترین علامت بیماری خود را قرنطینه کرده و به پزشک مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: اینکه کسی مبتلا به کرونا باشد و سر کار برود یا در اجتماعات و دورهمی ها حضور یافته و یا بدتر از آن، به مسافرت برود به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید قاطعانه با چنین متخلفانی برخورد شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی باید بیشتر از گذشته با دقت اجرا و رعایت شوند، گفت: هیچ دوگانگی در دستورالعمل های بهداشتی وجود ندارد و در تمام مبادی ورودی رسمی کشور با دقت تمام از ترددها مراقبت می شود.

رئیس جمهور با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: بر اساس مباحث و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم مذهبی در شهرهای آبی و زرد با رعایت دقیق پروتکل ها آزاد و در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و درمورد مراسم شب های قدر نیز با توجه به شرایط آینده تصمیم گیری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha