کد خبر: مهار-التهاب-پوست-با-زهر-زنبورعسل
۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، اگزما یک بیماری مزمن است که موجب می‌شود پوست قرمز، خشک، ترک‌خورده و خارش‌دار شود. مشکل پوستی التهابی بسیار شایعی است که در آن عملکرد محافظ پوست مختل یا تضعیف می‌شود، در نتیجه پوست خشک شده و در برابر عفونت‌های باکتریایی یا ویروسی آسیب‌پذیرتر می‌شود.

حال محققان در مطالعه بر روی سلول موش‌ها و انسان‌ها مشاهده کردند زهر زنبور عسل و ملتین، یکی از اجزای اصلی آن، التهاب پوست را با هدف قرار دادن سلول‌های ایمنی مهار می‌کند.

محققان بریتانیایی عنوان می‌کنند: «این مطالعه اثبات کرده که زهر زنبور عسل و ملیتین دارای فعالیت ایمنی‌سازی است و چنین فعالیتی با تنظیم تفکیک سلولی کمک‌کننده T مرتبط است، در نتیجه بیماری‌های پوستی التهابی ناشی از درماتیت آتوپیک را تسکین می‌دهد.»

طبق یافته محققان، از هر ۵ کودک یک کودک قبل از تولد یک سالگی‌اش مبتلا به اگزما می‌شود. همچنین حدود ۵۳ درصد از موارد ابتلا به درماتیت آتوپیک تا رسیدن به سن ۱۱ سالگی از بین می‌روند. در ۶۵ درصد موارد هم این عارضه تا سن ۱۶ سالگی از بین می‌رود.

به گفته محققان، به دلیل تغییر در سبک زندگی یا فاکتورهای زیست محیطی عامل اگزما، شمار افراد مبتلا به اگزما در سال‌های اخیر افزایش یافته است(مهر)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha