کد خبر: نحوه-پوشش-دهی-بیمه-ها-در-خصوص-درمان-با-ل
۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹

رئیس شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی کشور گفت: در حال حاضر دستگاه های لیزرتحت نظارت اداره کل تجهیزات پزشکی وارد کشور می شوند.

 

دکتر محمدرضا رزاقی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهارداشت:  استاندارد لیزرها از طریق موسسه استاندارد و مراکز تأیید کننده استاندارد تحت کنترل است.

وی هشدار داد: نکته مهم آن که تنها گاهی اوقات لیزرهای کوچک به صورت قاچاق وارد می شوند و عوارض ناشی از لیزر هم نشأت گرفته از آنهاست.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره نحوه پوشش دهی بیمه ها از اقدامات درمانی با لیزر خاطرنشان کرد: بیمه ها برخی از لیزرها را در رشته های مختلف مانند چشم، اورلوژی و پوست تحت پوشش قرار داده اند و نظر به این که لیزر اخیرأ وارد عرصه درمانی شده در سایر زمینه ها هم اقداماتی در حال انجام است.

وی اذعان داشت: در برخی از موارد که برای سازمان های بیمه گر تثبیت شده لیزرها تأثیرگذاری خوبی دارند و توسط پزشکان مربوط به هر رشته انجام می شوند نیز پذیرفته اند که هزینه ها را بر اساس درصد و قرارداد معین پرداخت نمایند.

رئیس مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی گفت: در سایر موارد هم باید رایزنی هایی انجام شود تا مسئولین سازمان های بیمه گر بپذیرند که لیزر جزء درمان های آکادمیک و صحیح به بیماری ها است.

 

کد خبرنگار: 410100

 

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha