کد خبر: نماینده-مردم-تهران-در-گفتگو-با-سلامتاع
۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۳

نماینده مردم تهران در مجلس شورای  اسلامی درباره بودجه تخصیص داده شده به آتش نشانی، گفت: بخشی از تجهیزات آتش نشانی را باید شهرداری و بخشی را دولت در بودجه تامین کند.

 عبدالرضا هاشم  زائي عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري سلامت  با بیان این که  می دانیم که الان بودجه دولت چه وضعی دارد، اظهار داشت: می دانید که امسال بعضی از وزارتخانه ها یک درصد بودجه عمرانی را توانسته اند تخصیص بدهند، چون پول نداشته اند. به عبارتی در یازده ماه، یک درصد بیشتر بودجه عمرانی را تخصیص ندادند، چون بودجه جاری را نمی شود کم کرد.

هاشم زائی تصریح کرد: بنابراین در این که دولت پول ندارد، شکی نیست. اما در رابطه با تجهیزات، بنده نمی خواهم بگویم که آتش نشانی نیاز به تجهیزات ندارد، قطعا نیاز دارد و حتی به هلی کوپتر هم نیاز دارد. ولی بحث شهر تهران که شهر بزرگ است یا در ساختمان پلاسکو، اگر ما تجهیزات دنیا را هم می داشتیم، با این وضع که بی رویه ساختمان می سازند و برج بالا می رود و سر کوچه شش متری هم ممکن است، برج 30 طبقه ساخته باشند، برای جلوگیری از این حوادث تجهیزات کافی نیست.

وی افزود: به عنوان مثال صدمیلیارد تومان بودجه پیش بینی می شود، چون پول نیست و اگر پول باشد که خیلی خوب است. شهرداری در بودجه اش، این تجهیزات مورد نیاز خود را پیش بینی می کند و تنها تهران هم نیست. می دانید که الان آتش نشانی کل کشور مخصوصا شهرستان ها، کمبود تجهیزات دارد. تهران در دید بوده و پایتخت است، مجبور هستیم به آن رسیدگی کنیم. ولی من به عنوان نماینده تهران واقعا برای تهران اعلام خطر می کنم ، حتی اگر تمام تجهیزات را هم داشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در تهران می بینید که برخی جاها، اگر یک ماشین خراب شود و سرکوچه بماند، دیگر ماشین آتش نشانی نمی تواند پای آن ساختمان رفته و آتش را خاموش کند، بنابراین باید یک فکری کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت، در مصوبه ای مقرر شده  که 100 میلیارد تومان از اعتبارات ماده 10 و 12 برای تجهیز تمام آتش نشانی های کل کشور تخصیص پیدا کند تا با توجه به حادثه ای که در ساختمان پلاسکو داشتیم، بتوان در آینده با تجهیزات مناسب تری با این گونه حوادث مقابله کرد.

كدخبرنگار41055

 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha