رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت درنظرگرفتن اشد مجازات برای تخلفات بیمارستانی، گفت: ضعف نظارت و نداشتن قاطعیت لازم از سوی دستگاه های مسئول زمینه‌ساز بروز تخلفات شده است.

 

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت علی نوبخت ، درباره پلمپ یک بیمارستان و یک مرکز جراحی در تهران، افزود: به جهت گستردگی شهرها و بیمارستان های مختلف در کشور باید نظارت بر تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تقویت شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از مسئولان نظارتی برای کنترل تخلفات مراکز درمانی، ادامه داد: در این حوزه هر اندازه نظارت صورت گیرد باز هم کم است لذا باید برای حفظ حقوق مردم و بیماران با مراکز و افراد خاطی برخورد قاطعی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته ناگفته نماند که عملکرد بسیاری از بیمارستان ها به گونه ای است که اغلب رضایتمندی مردم را در پی دارد تاجایی که بر آخرین آمارها از بین 800 میلیون ورودی پرونده پزشکی کمتر از سه دهم درصد شکایت مطرح شده که این نشان دهنده تلاش پزشکان درجهت کاهش قصور پزشکی است که البته معتقدیم این سه دهم درصد نیز باید کاهش یابد.

وی درباره تخلفات صورت گرفته از سوی مرکز درمانی پلمپ شده مبنی بر استفاده چندباره از ملزومات پزشکی یکبار مصرف، تاکید کرد: این اقدام جرم سنگین و خیانت آشکاری است که طبق قانون باید مجازاتی برای متخلفان مدنظر قرار گیرد و با آنها برخورد شود.

نوبخت با یادآوری درخواست رئیس سازمان تعزیرات از نمایندگان مجلس مبنی بر بازنگری در اختیارات قانونی سازمان تعزیرات برای تاثیرگذاری مجازات ها، افزود: قوانینی که امروز در این زمینه وجود دارد نشان دهنده آن است که ما اصلا کمبود قانون نداریم و تنها نیازمند قاطعیت در کنترل و نظارت ها هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس دهم، ادامه داد: ما برای متخلفانی که با جان مردم بازی می کنند اشد مجازات را خواستاریم در این میان اگر نقص قانون وجود داشته باشد قطعا آن را اصلاح خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ضمن اظهار تاسف نسبت به فعالیت مرکز جراحی فاقد مجوز، گفت: زمانی که نظارت وجود نداشته باشد چنین اقداماتی نیز رخ می دهد من معتقدم در برخی زمان ها نسبت به کنترل و نظارت ضعیف عمل کرده ایم که این تنها محدود به حوزه بهداشتی نیست و در دیگر موارد نیز شاهد هستیم که واحدهای نظارتی قاطعیت لازم را ندارند و هرجایی که به منافع ملی لطمه می زند نباید سرسوزنی گذشت کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت روز گذشته بخش های مختلف یک بیمارستان خصوصی در منطقه ولنجک تهران از جمله آی سی یو و سی سی یو و تعداد بسیاری از اتاق های بیمارستان پلمپ شد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha