کد خبر: هلال-احمر-منتظر-حوادث-نخواهد-بودتجهیز
۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۲۰

رییس جمعیت هلال احمر در مراسم رونمایی از 6 فروند بالگرد امدادی جمعیت،‌ با اعلام این‌که تا پایان بهار 96 بالگردهای امدادی جمعیت به 26 فروند می‌رسد، از تجهیز تمام پایگاه‌های هلال احمر به ست‌های جدید امداد خبر داد و گفت: این ست‌ها ظرف 3 هفته در بین هزار پایگاه در استان‌های کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید امیر محسن ضیائی در حاشیه رونمایی از مراسم 6 فروند بالگرد امدادی در جمع خبرنگاران گفت: امروز با حضور معاون اول ریاست جمهوری شاهد رونمایی از 6فروند بالگرد 412 AP از پیشرفته ترین بالگردها در دنیا هستیم که توانایی پرواز و فرود در آب و پرواز در شب را دارند و موجب افزایش توان امدادی جمعیت هلال احمر خواهند شد.
وی با اشاره به این که 3 فروند از بالگردهای رونمایی شده با توان داخلی و 3 فروند دیگر وارداتی است، تصریح کرد: با ورود این بالگردها به ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر تعداد بالگردها به 23 فروند می رسد و امیدواریم تا بهار سال آینده این تعداد را به 26 فروند برسانیم.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که این جمعیت 20 پایگاه امداد هوایی در سراسر کشور دارد، تصریح کرد: با این تعداد بالگرد می توانیم پوشش 100 درصدی حوادث را در کشور داشته باشیم و در هنگام وقوع حادثه تمام بالگردها قابلیت امدادرسانی را خواهند داشت.
وی همچنین از تجهیز تمام پایگاه های هلال احمر به ست های جدید امداد خبر داد و گفت: این ست ها ظرف 3 هفته در بین هزار پایگاه استان های کشور قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر منتظر حوادث نخواهد بود و در حوزه پیشگیری، کاهش ریسک، آمادگی مبتنی بر ریسک، آموزش های تخصصی و همگانی تمرکز کرده است.


به کارگیری تمام تلاش هلال احمر برای جلوگیری از کاهش توان عملیاتی
رییس جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تخصیص بودجه هلال احمر نیز گفت: در یک سال و نیم گذشته بخش عمده ای از اعتبارات جمعیت تخصیص نیافته است اما با تمام توان سعی کردیم از توان عملیاتی این جمعیت کاسته نشود همچنین مذاکراتی با سازمان برنامه داشته ایم که نوع بودجه جمعیت هلال احمر را تغییر داده و در بودجه 96 ردیفی را قرار دهد تا اعتبارات این جمعیت نه تنها در هنگام بروز حوادث بلکه در تمام طول سال تخصیص یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha