کد خبر: وضعیت-وخیم-۱۱۰-بیمار-مبتلا-به-کروناویر
۱۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۸

به گفته مدیر روابط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ۱۱۰ بیمار مبتلا به کروناویروس در استان، به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش گروه بهاشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم کروناویروس در شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان های استان، افزود: با بستری موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، به ۷۶۷ نفر رسیده که از این تعداد، ۱۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۴۱۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۳ هزار و ۹۷۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۶۲ هزار و ۱۹۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۶۱ هزار و ۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۴ هزار و ۹۹۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه  علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۴۹۴ هزار و ۶۲۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۳۰۵ نفر اعلام کرد.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۹۸۹ هزار و ۷۹ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۱۸ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۸۰۲ هزار و ۷۶۱ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه  علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: واکسیناسیون در کنار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیر ضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی، راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha