کد خبر: پزشکی-شخصی-راهی-موثر-در-درمان-معتادان-ن
۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۹:۵۲

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکترآروین حقیقت‌فرد، دکترای ژنتیک گفت: پزشکی شخصی در حوزه‌های مختلفی همچون بیماری سرطان، بیماری‌های روان و اعتیاد و ناباروری قابل بحث بوده و باید توجه داشت که بر اساس موضوع پزشکی شخصی، هر فرد بر اساس ژنوم شخصی خود نیاز به درمان متفاوت بیماری‌ها دارد در حالی که در پزشکی کلاسیک نشانه‌های جهان‌شمول کلی وجود دارد و برای بیماران با یک بیماری یکسان اقدامات درمانی یکسانی انجام می‌گیرد در حالی که افراد بر اساس ژنوم خود نیاز به درمان متفاوت داشته تا با بهبودی بهتری همراه شوند.

این متخصص در حوزه بیماری‌های روان و اعتیاد ادامه داد: اعتیاد نیز از جمله بیمار‌ی‌هایی است که باید بر اساس پزشکی شخصی به آن توجه کرد همچنین این اصل را مدنظر قرار داد که درمان اعتیاد نداریم بلکه درمان معتاد مدنظر است و بر اساس ژنتیک فرد، ترک اعتیاد مناسب را می‌توان ارائه و در نهایت نتیجه موفق و بدون شکستی را شاهد بود.

حقیقت‌فرد گفت: در مورد بیماری‌های روان نیز به همین صورت است و ابتدا باید ژنتیک فرد را شناخت و در گام بعدی درمان مؤثر را انجام داد همچنین میزان وابستگی افراد به موادمخدر، سیگار، بازی‌های رایانه‌ای،‌اینترنت و ... بر اساس ژنتیک آنها متفاوت است بنابر این با استفاده از پزشکی شخصی می‌توان راهکار مؤثرتری در درمان موفق این افراد داشته باشیم.

دبیر علمی جشنواره دانشجویی سومین کنگره بین‌المللی پزشکی شخصی ایران اعلام کرد:سومین کنگره بین‌المللی پزشکی شخصی ایران وهمزمان با جشنواره دانشجویی 24 تا 26 بهمن برگزار شده و طی آن جدیدترین دستاوردها علمی در ارتباط با موضوع پزشکی شخصی توسط اساتید و صاحبنظران برجسته ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha