کد خبر: چین-به-کارشناسان-سازمان-بهداشت-جهانی-ا
۱۷ دی ۱۳۹۹، ۸:۳۲

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  العالم ، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: از خبر اجازه ندادن چین به کارشناسان بین‌المللی که برای یافتن منشأ ویروس کرونا عازم این کشور بودند، عمیقا مأیوس شدم.

قرار بود تیم کارشناسان بین المللی اوایل ماه ژانویه جهت تحقیق در خصوص منشأ و آغاز شیوع ویروس کرونا در سال گذشته در ووهان به چین سفر کند.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در نشستی مجازی در این خصوص گفت: امروز مطلع شدم که مقامات چینی هنوز روند صدور مجوزهای لازم برای اعزام هیئت کارشناس به چین را نهایی نکرده‌اند.

تدروس آدهانوم اضافه کرد: من با مقامات ارشد چینی در تماس بوده‌ام و بار دیگر به صراحت اعلام کردم که این ماموریت برای سازمان جهانی بهداشت یک اولویت محسوب می‌شود.

قرار بود این ماموریت با هدایت پیتر بن امبارک ، متخصص ارشد سازمان بهداشت جهانی در زمینه بیماری‌های حیوانی انجام شود. او در ماه ژوئیه سال گذشته در همین زمینه به چین سفر کرده بود.

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری سازمان بهداشت جهانی در این زمینه گفت: دو کارشناس عضو این تیم بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی سفر خود را به چین آغاز کرده بودند. اما یکی از آنها در حال بازگشت است و دیگری نیز در کشور سومی است.

با این حال، مایک رایان ابراز امیدواری کرده است که مشکل پیش آمده فقط یک موضوع لجستیکی و اداری باشد و سریعا حل شود.

ماه گذشته سی ان ان در گزارشی مدعی شد چین در آغاز شروع همه‌گیری کرونا شدت شیوع این ویروس را به‌درستی به جهان گزارش نکرده و تعداد مبتلایان خود را نیز کمتر از نصف رقم واقعی مخابره کرده است. اما چین این ادعا را قویاً تکذیب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha