افزایش ۲۵ برابری سرایت اُمیکرون

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: سرایت پذیری اُمیکرون در برابر سویه‌های قبلی کرونا ۲۵ برابر بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) مازندران، مصطفی جوانیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موارد ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا اُمیکرون در حال افزایش است، گفت: میزان مراجعه سرپایی بیماران مبتلا به کرونا و بستری‌ها از ۲ هفته گذشته روند افزایشی گرفته است و پیش بینی می‌شود با تداوم سهل انگاری‌ها در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ظرفیت‌های تخت‌های بیمارستان تکمیل شود.

وی با بیان اینکه سویه جدید اُمیکرون متاسفانه کودکان را نشانه گرفته است، افزود: آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، گرفتگی‌صدا، سرفه، تب، بی‌حالی و لرز، گاهی علائم گوارشی مثل اسهال و استفراغ از جمله علائم اُمیکرون در کودکان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل تاکید کرد: گاهی ممکن است درگیری ریه اتفاق بیفتد و در موارد شدید ممکن است تنگی‌نفس و کبودی لب‌ها وجود داشته باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه بابل خاطرنشان کرد: هم اکنون بستری کودکان مبتلا به اُمیکرون در بیمارستان‌های اطفال استان افزایش یافته است.
جوانیان ادامه داد: ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تزریق دُزهای اول، دوم و سوم واکسن کرونا ۳ سد در برابر طغیان اُمیکرون است.

وی گفت: دریافت واکسن کرونا برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال، ایمن و لازم است و از خانواده‌ها دعوت می‌کنیم تا برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

سردبیر: راضیه عنایتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha