انجام بیش از 12هزار عمل جراحی در بیمارستان کوثر سنندج

رئیس بیمارستان کوثر سنندج گفت: ۱۲ هزار و ۹۵۴ عمل جراحی مختلف از ابتدای امسال تاکنون در این مرکز درمانی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) ازکردستان، دکتر بابک قطبی اظهار کرد: در مجاورت مجموعه بخش‌های ICU در بیمارستان کوثر، ۱۷ اتاق عمل مجهز به تجهیزات پیشرفته، به‌ عنوان یک بخش فوق تخصصی با کادری مجرب، انواع جراحی‌های تخصصی و فوق تخصصی چشم، سرطان، توراکس، عروق، جراحی عمومی، جراحی‌های ترمیمی و زیبایی، ارتوپدی، ارولوژی، جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی و جراحی فک و صورت را پوشش می دهد.

وی اضافه کرد: تخت‌های تمام اتوماتیک، تجهیزات مدرن جراحی، ماشین های پیشرفته بیهوشی، مانیتورینگ نصب شده روی ستون های سقفی، عدم وجود سیم کشی روی زمین از جمله امکانات همراه با استانداردهای روز جهانی، که در این اتاق عمل‌ها به‌کار رفته و قابلیت جابجایی در اطراف بیمار، سهولت در انجام پروسیجرها و جلوگیری از انتقال آلودگی را تضمین می‌نمایند.

رئیس بیمارستان کوثر سنندج، ادامه داد: اتاق‌های عمل این بیمارستان با ابزارهای مدرن همانند، میکروسکوپ‌های تخصصی مختلف اعمال جراحی، اندوسکوپی گوش و حلق و بینی، جراحی چشم، فیکو، دستگاه لیزر سنگ شکن، سیتسکوپی و نیز آرتروسکوپی و ارتوپدی تجهیز و تمامی اعمال جراحی عمومی در اتاق عمل مجهز به سیستم پیشرفته لاپاراسکوپی با سیستم یکپارچه، انجام می‌شود.

طبق اظهارات دکتر قطبی،  دیوار یکی از اتاق های عمل کاملاً سرب کوبی شده و برای استفاده از C.ARM در انجام اعمال جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی مناسب و مطمئن است.

وی بیان کرد: همه اتاق عمل ها در این بیمارستان مجهز به پیشرفته ترین سیستم های الکتریکی و صوتی، مانیتورینگ، سیستم HIS بوده و اتوماسیون اداری در این سیستم به صورت کامل اجرا می‌شود.

رئیس بیمارستان کوثر سنندج گفت: مجموعه اتاق عمل بیمارستان دارای اتاق آمادگی قبل از عمل با ۱۶ تخت مجزا برای آقایان و خانم ها، ریکاوری بزرگ با ۲۴ تخت مجزا و مجهز به سیستم مانیتورینگ برای بررسی کامل علائم حیاتی و کاهش ریسک خطر بعد از عمل بیماران است.


دکتر قطبی تصریح کرد: مانیتورهای موجود در سالن انتظار در محوطه بیمارستان این امکان را فراهم می‌آورند تا همراهان بیمار در جریان کامل شروع عمل جراحی، زمان اتمام عمل جراحی، ورود به بخش ریکاوری و بخش بیماران خود قرارگیرند.

وی در پایان اذعان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار و ۹۵۴ عمل جراحی مختلف در این بیمارستان با موفقیت انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha