انجام ٢٨۴ عملیات و نجات ٩٢ نفر توسط آتش‌ نشانان کرمان در فروردین‌ ماه

سرپرست سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انجام ۲۸۴ عملیات و نجات ۹۲ نفر از شهروندان در حوادث مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ ابراهیم بابایی، گفت: از ۲۸۴ مورد عملیات انجام شده توسط آتش نشانان کرمان در فروردین‌ ماه سال‌ جاری، ١٢۴ مورد عملیات اطفای حریق و ١۶٠ مورد عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌ دلیل بی‌ احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع ١٢۴ مورد حادثۀ حریق در ماه گذشته، ۵۴ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٢٣ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ٢٣ مورد مربوط به منازل مسکونی، ٨ مورد مربوط به مراکز تجاری و ۶ مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

سرپرست سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، افزود: از مجموع ١۶٠ مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده، ٢۵ مورد زنده‌ گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۵۵ مورد زنده‌ گیری مارهای سمی و غیرسمی، ٣٢ مورد چیدن حلقه و قفل، ١۵ مورد امداد آسانسور، ٨ مورد امداد تصادفات خودرویی، ٣ مورد امداد و نجات از کوه و بلندی، ١۴ مورد بازدیدهای امدادی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی بیان کرد: در مجموع این عملیات‌ ها ٩٢ نفر از شهروندان نجات یافتند و ٢٣ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی مجروح شدند.

وی، از ارائه آموزش‌ های پیشگیری و آتش‌نشانی به ٨٣ نفر از کارکنان ادارات و شهروندان توسط کارشناسان سازمان آتش‌  نشانی در فروردین‌ ماه خبر داد و تصریح کرد: ۴٧ مورد مشاورۀ ایمنی و ٢۵ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان در مدت یادشده ارائه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha