اشتغال زایی برای هزار جوان با رفع مشکل معدن مس درآلو

دادستان کرمان از رفع مشکل معدن مس درآلو و فراهم شدن زمینه اشتغال برای هزار جوان کرمانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ دادخدا سالاری در نشست اقتصاد مقاومتی که در محل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان برگزار شد، گفت: توسعه اشتغال، یک اقدام مهم پیشگیرانه از وقوع جرم است و نقش بسیار مهمی در کاهش جرائم دارد.

وی افزود: حل مشکلات کشور در گرو روحیه جهادی و انقلابی مسئولان کشور و به عبارتی در گرو  بسیجی عمل کردن، حمایت از تولید داخلی، داشتن نگاه به درون کشور و قطع امید از خارج از کشور در تصمیم گیرندگان و مسئولان اجرایی است.

مدعی العموم در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که حمایت از تولید باید از سطح شعار به عمل تبدیل شود، گفت: گاهی  از سوی  مجریان، شعارهای خوبی در حمایت از تولید داده می‌شود؛ اما در مرحله عمل از باب مصلحت اندیشی به لطائف الحیل، شانه از زیر بار مسئولیت خالی کرده و تولید کننده را رها می‌سازند.

به گفته دادخدا سالاری، متاسفانه در کشور ما نفع و سودهای میلیاردی در واردات و ضرر و مشکلات در تولید است و تولیدکنندگان به عنوان سرداران و سربازان بی ادعای جنگ اقتصادی، بی دفاع و شکننده و در معرض هزاران تیرو ترکش داخلی و خارجی هستند و باید هم در جبهه داخلی و هم در جبهه خارج، برای دفاع از کشور بجنگند.

وی بیان کرد: رانت، قاچاق، واردات، قوانین دست و پاگیر اداری و مغایر، تعدد مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی برای امر تولید و نبود قوانین حمایتی با ضمانت‌های اجرایی کیفری، مشکلات بنیادی عرصه تولید هستند که باید برای حل آن‌ها فکر اساسی صورت گیرد.

دادستان کرمان، تصریح کرد: امروز قوه قضائیه با درک شرایط ویژه کشور و لزوم حمایت از تولید و سرمایه گذاری در کشور بار و مسئولیت برخی سازمان‌ ها و دستگاه‌ های اجرایی که بایستی حامی تولید باشند؛ اما در مسیر تولید کنندگان مانع ایجاد می‌کنند را بر دوش گرفته و توانسته به خوبی بخش زیادی از این مشکلات را رفع کند که این اقدام، مراتب قدردانی تولیدکنندگان از دستگاه قضایی را به دنبال داشته است.

در این نشست علی رستمی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از اتخاذ تصمیمات راهگشا برای حل مشکلات معدن مس درآلو، گفت: با رفع مشکلات این کارخانه زمینه اشتغال هزار نفر فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد تجهیزات این معدن نصب شده بود و ادامه این کار منوط به تامین آب مورد نیاز آن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha