افتتاح سه واحد اقامتگاه بومگردی در شهرستان جیرفت

در جریان سفر مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان به جنوب استان کرمان، سه اقامتگاه بومگردی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در شهرستان جیرفت به بهره‌ برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ فریدون فعالی در سفر به شهرستان جیرفت، گفت: اقامتگاه بومگردی دو کوهه ساردوئیه با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان، واحد بومگردی کهن قلاع دلفارد و فردوس اسفندقه نیز به ترتیب با اعتباری برابر با ۸۴۰ میلیون تومان و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌ برداری رسیده است.

وی با اشاره به مجتمع گردشگری کمالی‌ نژاد منطقه گردشگری دلفارد، افزود: این مجتمع که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکنون اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در آن هزینه شده است.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان ادامه داد: منطقه گردشگری دلفارد جزء مناطق گردشگری بکر این استان به شمار می‌ رود و در طول سال میزبان زیادی از گردشگران است و برای ایجاد ۶ سرویس بهداشتی اعتبار لازم تخصیص یافته که بزودی ساخت آنها آغاز خواهد شد.

فعالی اظهار داشت: ساخت هتل آرمان جیرفت نیز ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، که مقرر شد مدیر این هتل برای دریافت دوباره تسهیلات، درخواست خود را به اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی ارائه کند.

وی با بیان اینکه سد جیرفت، ظرفیت عظیمی در حوزه گردشگری این شهرستان به شمار می‌ رود، تاکید کرد: باید در اطراف این سد زیرساخت‌ های گردشگری همچون مجموعه بازی‌ های آبی و هتل ساخته شود که گردشگران به سوی این منطقه جذب شوند.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان، همچنین با اشاره به روستای خوش آب و هوا و ییلاقی سربیژن، بیان کرد: با توجه به حضور زیادی از مردم و گردشگران در منطقه سربیژن، ایجاد زیرساخت‌ های گردشگری در این منطقه از ضروریات است، که امیدواریم با همکاری دستگاه‌ های مرتبط این مهم انجام شود.

فعالی با اشاره به استاندارد سازی هتل ناجی جیرفت، تصریح کرد: باید این هتل همچون هتل‌ های دیگر استان کرمان از نظر مشخصات فنی، تجهیزات، نیروی انسانی، کیفیت ارائه خدمات و نحوه برخورد پرسنل مورد بررسی قرار ‌گیرد.

وی در خاتمه، خاطر نشان : خوشبختانه با اجرای طرح استاندارد سازی در تعداد زیادی از واحدهای مورد نظر، تغییرات بسیار ارزنده و مثبتی مشاهده شده است و بدون شک اجرای این طرح به ارتقای کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری مذکور و رضایت مشتریان منجر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha