تلاش هوشمندانه دستگاه قضایی جهت خنثی سازی شگرد شاکیان حرفه ای

رئیس کل دادگستری استان کرمان در جمع حاشیه سفر خود به شهرستان سیرجان و بازدید از شرکت گهر زمین؛ از بازداشت یک متهم به اتهام پولشویی و حیف و میل وجوه پرداخت شده از سوی مالباختگان، خبر داد و گفت: دستگاه قضایی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه تمام تلاش خود را برای نقش بر آب کردن شیوه و شگرد متهمان حرفه ای، انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در جمع مدیر و کارکنان شرکت صنعتی و معدنی گهر زمین و اصحاب رسانه سیرجان، گفت: در پی رسیدگی به درخواست مالباختگان سیرجانی، یک متهم به پولشویی و حیف و میل وجوه پرداخت شده از سوی مالباختگان بود، طبق موضوع بند هـ ماده ۱ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور با دستور قضایی و توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد.

وی در ادامه، افزود: این اقدام در راستای پاسخ به مطالبات و درخواست های جمع کثیری از مالباختگان این پرونده انجام شده است.

مقام عالی دستگاه قضایی استان کرمان، تصریح کرد: مالباختگان چندین پروژه ساختمانی ناتمام در شهرستان سیرجان بارها در مراجعه به مسئولان ارشد قضایی در سطح استانی و شهرستانی درخواست پیگیری موضوع و بازگشت سرمایه های از دست رفته خود را داشته اند، که در این رابطه با پیگیری های قضایی انجام و احکام مورد نیاز صادر شده است.

حجت الاسلام حمیدی؛ شمار مالباختگان این پروژه و شکات این متهم را بیش از ۱۰۰ نفر ذکر و عنوان کرد: متهم این پرونده از اوایل دهه ۹۰ یک شرکت خانوادگی با مدیر عاملی خود در حوزه ساختمان و مسکن تاسیس نموده و با انجام تبلیغات گسترده اقدام به پیش فروش آپارتمان و جذب سرمایه و سپرده افراد با انگیزه خانه دار کردن شهروندان می نماید و مقارن شدن این اقدامات با آرامش نسبی بازار مسکن، در ابتدا موفقیت هایی را برای شرکت مذکور ایجاد می نماید.

وی در ادامه، با اشاره به سوء استفاده این فرد از ابزار رسانه ای به منظور نیل به اهداف خود، اظهار کرد: با وجود پیگیری های گسترده انجام شده در دستگاه قضایی سیرجان برای احقاق حقوق مالباختگان این پروژه ها، عملا احکام محکومیت صادر شده در این رابطه موجب احقاق حقوق مالباختگان نشده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، ضمن بیان این مطلب که متهم این پرونده به منظور به چالش کشیدن قضات و دستگاه قضایی، به صورت مکرر اقدام به شکایت انتظامی و کیفری علیه قضات کرده است، یادآور شد: این متهم یکی از شکات حرفه ای حوزه قضایی سیرجان به شمار می رود.

حجت الاسلام حمیدی، خاطرنشان کرد: پرونده های مرتبط با این شخص و شرکت مربوط به وی بالغ بر یک هزار پرونده بوده است، که این پرونده ها وقت و هزینه زیادی را به دستگاه قضایی استان تحمیل کرده است.

وی با اشاره به این مطلب که بیم فرار این متهم از کشور مطرح بوده، ابراز داشت: بر این اساس، دستور ممنوعیت خروج وی از کشور صادر و متعاقبا برگ جلب وی در اختیار ضابط خاص قرار گرفته و متهم در مرکز کشور دستگیر و تحت الحفظ به شهرستان سیرجان منتقل شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی تا احقاق کامل حقوق مالباختگان این پروژه ها پرونده را با قاطعیت پیگیری می نماید، تاکید کرد: دستگاه قضایی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه تمام تلاش خود را برای نقش بر آب کردن شیوه و شگرد متهمان حرفه ای بدون تحت تاثیر قرار گرفتن از هیاهو و جنجال های ایجاد شده به کار می گیرد.

حجت الاسلام حمیدی، در ادامه با اشاره به فعالیت غیرقانونی برخی شرکت ها در استان کرمان در زمینه پیش فروش املاک، نیز گفت: فعالیت این شرکت ها به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد تا از تضییع حقوق عمومی جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: مردم نیز در هنگام اقدام به خرید املاک پیش فروش شده، باید قانون و مقررات مربوط به پیش فروش را مطالعه کرده و بر این اساس اقدام نمایند، تا از بروز مشکلات بعدی برای آنها و سوء استفاده افراد فرصت طلب جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha