پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به بانوان بی سرپرست در کرمان

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ نفر از بانوان بی‌ سرپرست برای ایجاد اشتغال و کسب و کار با شرایط مناسب پرداخت شده است و ۳۰۰ بانوی دیگر نیز مهارت آموزی شدند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ مریم السادات طباطبایی گفت: تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ نفر از بانوان بی‌ سرپرست برای ایجاد اشتغال و کسب و کار با شرایط مناسب پرداخت شده است و ۳۰۰ نفر دیگر از زنان بی‌ سرپرستی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم نبودند، شناسایی شده و مهارت آموزی و توانمندسازی این بانوان نیز آغاز شده است.


وی با بیان اینکه در ارتباط با زنان بی‌ سرپرست چند تفاهمنامه خوب و اساسی در استان داشتیم، افزود: با تفاهم‌ نامه‌ ای که با جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان داشتیم؛ مقرر شد که آموزش و مهارت لازم به این بانوان ارائه شده و تسهیلات مورد نیاز این بانوان توسط استانداری کرمان تامین شود.


مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان تصریح کرد: مقرر شد در این راستا مسجد محور پیش برویم و اساتیدی در مساجد ما با اولویت مساجد پر جمعیت حضور پیدا کرده و در این حوزه هم آموزش‌ هایی را ارائه کرده و هم مشاوره داشته باشند.


طباطبایی با بیان اینکه اجرای این طرح، طرح خوبی است که به زودی جامعه عمل پوشیده می‌ شود تا با استفاده از ظرفیت مساجد آموزش‌های خوبی در این زمینه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ ها تاثیر زیادی در تحکیم بنیان خانواده دارد.

صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha