کارگران، سربازان خط مقدم جهاد اقتصادی هستند

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از استیفای حقوق قانونی کارگران، گفت: در جنگ اقتصادی امروز، کارگران در خط مقدم جهاد اقتصادی هستند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز ۹ اردیبهشت ماه در نشست با اعضای شورای کارگری شرکت زغالسنگ استان کرمان ضمن تبریک هفته کار و کارگر، گفت: در دین اسلام، کارگر از جایگاه رفیعی برخوردار است و کسب روزی حلال از طریق کارگری، بسیار مورد توجه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سایر ائمه و بزرگان است.

وی با اشاره به اینکه در نگاه پیامبر اسلام کارگری و کسب روزی حلال همانند جهاد در راه خداوند است، افزود: در جامعه امروز، تولید یک موضوع کلیدی و محوری به شمار می‌ رود و از این رو سال ها رهبر معظم انقلاب اسلامی بر موضوعات اقتصادی تاکید دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از استیفای حقوق قانونی کارگران به ویژه فعالان حوزه معادن زغالسنگ، تصریح کرد: با توجه به حوزه تولید، می‌ توان توطئه های دشمن را شکست داد و در جنگ اقتصادی امروز، کارگران عرصه تولید، همانند سربازانی هستند که در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن ایستادگی کرده‌ اند و در خط مقدم هستند.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به آشنایی خود با وضعیت کارگران معادن زغالسنگ و دشواری های کار در این حوزه، عنوان کرد: مبرهن است که کار در معادن زغالسنگ بسیار دشوار و طاقت فرساست و از این رو انتظارات قانونی کارگران باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی بر رسیدگی به مشکلات جامعه کارگری تاکید و بیان کرد: رعایت نکات ایمنی یک اصل اساسی است و باید از سوی کارگران مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: مسائل معیشتی از مشکلات و درخواست‌ های امروز کارگران است و دستگاه قضایی همواره بر پیگیری حقوق و مطالبات قشر کارگر تاکید داشته است.

حجت الاسلام حمیدی بر دشمن شناسی نیز تاکید و ابراز داشت: امروز دشمن به دنبال دو قطبی کردن جامعه است و تلاش می‌ کند از تجمعات و درخواست‌ های حوزه کارگری سوء استفاده کند و در این رابطه باید توجه داشت؛ که آنها دلشان برای کارگران نمی‌ سوزد و به دنبال بهره‌ برداری‌ های سیاسی خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: حق و حقوق کارگران به عنوان حقوق عامه مورد توجه دستگاه قضایی قرار دارد و موارد مربوط به این حوزه به صورت جدی دنبال می شود.

شایان ذکر است؛ در این نشست مشکلات مربوط به قرارداد کارگران، ایجاد زمینه توسعه فرآوری زغالسنگ، سهامدار کردن کارگران، راه‌ اندازی مسکن کارگری، حق و حقوق کارگران پس از فوت، جذب نیروهای جوان و جدید و ... مطرح شد.

دادگستری کل استان کرمان

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha