تامین داروی بیماران پیوندی از تولید داخل و خارج

معاون برنامه‌ریزی اداره‌کل داروی سازمان غذا و دارو از تامین داروی سیکلوسپورین بیماران پیوندی از دو مسیر تولید داخل و واردات خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)دکتر ناصر هیراد با اشاره به تامین داروی بیماران پیوندی اظهار کرد: تامین این دارو به دلیل مشکلات شرکت تولیدکننده داخلی در تامین ارز و نقدینگی ایجاد شده بود که با توجه به ورود سازمان غذا و دارو برای حل مشکل شرکت، ماده اولیه تولید این دارو پس از شش ماه تامین شد.

وی افزود: بر این اساس تولید کپسول نرم سیکلوسپورین با ترخیص ماده اولیه از گمرک، توسط شرکت تولیدکننده داخلی آغاز شده است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان اداره‌کل داروی سازمان غذا و دارو افزود: به منظور اطمینان خاطر از تامین پایدار این داروی حیاتی بیماران کلیوی، مسیر موازی برای تامین سیکلوسپورین از محل واردات نیز در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته و اقدامات لازم برای تامین از ماه‌های گذشته انجام شده بود که خوشبختانه مقدار مناسبی از این دارو هم‌ اکنون وارد کشور شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه واردات سیکلوسپورین همزمان با تولید داخل در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد، گفت: براساس اقدامات صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال مشکلی برای تامین این دارو نداشته باشیم.

هیراد خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر مقدار مناسبی از این دارو وارد و توزیع شده است، هرچند به منظور رفع مشکل کمبود ماه‌های گذشته نیاز به تامین چند برابری در ماه های آتی وجود دارد.

منبع:ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha