کد خبر: 204020
۱۷ شهریور ۱۴۰۲، ۱۴:۱۲
افزایش تولید ۱۲۵۰ لیتر در ثانیه آب تهران

معاون بهره‌برداری شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران گفت: یک هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه بر ظرفیت تولید آب شرب تهران از طریق تصفیه‌خانه ششم افزوده خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا) از وزارت نیرو، محمدحسین خانجانی‌خانی با اشاره به کمبود حجم ذخایر سدهای سامانه شرقی تهران (لار و لتیان) نسبت به سد امیرکبیر، اظهارداشت: بخشی از کسری آب سامانه‌های شرقی استان تهران، از طریق افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه ششم آب تهران جبران خواهد شد.

وی افزود: این میزان آب از طریق خطوط انتقال داخلی و پیرامونی که بخشی از رینگ آبرسانی شهر تهران هستند به سامانه‌های شرقی و جنوب شرقی استان انتقال خواهد یافت.

معاون بهره‌برداری شرکت تامین و تصفیه آب به ارتقای فنی و تجهیزاتی این تصفیه‌خانه اشاره کرد و ادامه داد: با تجهیز یک واحد زلال‌ساز، پنج واحد فیلتراسیون، اصلاح سیستم تزریق مواد شیمیایی، نصب تجهیزات آنلاین پایش کیفیت و ایجاد سیستم برگشت پساب، امکان افزایش ظرفیت تولید و تصفیه آب در تصفیه‌خانه ششم آب تهران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه ششم آب تهران در حال حاضر با ظرفیت 2 هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره‌برداری قرار دارد گفت: با اقدامات انجام شده ظرفیت این تصفیه‌خانه به سه هزار و ۷۵۰ لیتر در ثانیه ارتقا پیدا می‌کند.

تصفیه‌خانه ششم آب تهران با ظرفیت تصفیه اسمی هفت هزار و ۵۰۰ لیتر آب در ثانیه در شمال غرب تهران واقع شده و مرحله نخست آن در آبان ماه سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری رسید.

این تصفیه‌خانه برای بهره‌گیری موثر از ظرفیت منابع آبی غرب تهران به ویژه سد امیرکبیر طراحی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha