کد خبر: 3-تا-5-مهر-زمان-ثبت-نام-از-پذیرفته-شدگان-در
۲۸ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۱۹

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور با اشاره به ظرفیت قبولی داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی، گفت: در آزمون امسال دو هزار و 166 نفر به صورت آزاد، 299 نفر در قالب سهمیه ایثارگران، 580 نفر در قالب سهمیه 30 درصد بومی مناطق محروم، 11 نفر بورسیه دانشگاه علوم پزشکی ارتش و 18 نفر نیز در قالب استعدادهای درخشان پذیرفته شدند.


به گزارش خبرگزاري سلامت به نقل از وبدا دکتر محمد حسین پورکاظمی  با بیان اینکه اعلام نتایج برای دو دسته از داوطلبان به آینده موکول شد، خاطرنشان کرد: در اولین فرصت نتایج آزمون برای سایر داوطلبان اعلام خواهد شد و آنها نگران اعلام نتایج آزمون نباشند.


وی تاکید کرد: داوطلبان پذیرفته شده باید از شنبه تا دوشنبه هفته آینده(3 تا 5 مهرماه) به دانشگاه ها مراجعه و ثبت نام کنند و زمان شروع دوره تحصیلی نیز وابسته به نظر دانشگاه های علوم پزشکی است اما نظر اکثر آنها این است که از شنبه 10 مهر، دوره تحصیلی را آغاز کنند.


رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور از کلیه پذیرفته شدگان آزمون دستیاری پزشکی خواست تا قبل از مراجعه به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از طریق سایت دانشگاه های پذیرفته شده، علاوه بر مدارک خود، اطلاعات و مدارک اضافی برای ثبت نام را فراهم کنند.


دکتر پورکاظمی اظهار داشت: در چهل و سومین دوره‌ آزمون‌ پذيرش‌ دستيار رشته‌هاي‌ تخصصي‌ باليني‌ پزشكي، 14 هزار و 93 نفر ثبت نام کردند که حدود 12 هزار نفر از آنها در آزمون حاضر شدند و 6 هزار و 973 نفر نمره بیشتر از 150 را کسب کردند و مجاز به انتخاب رشته شدند.
وی دلیل تاخیر در اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری را اعمال تغییرات در جهت تحول و ارتقای این آزمون دانست و گفت: در آزمون امسال علاوه بر ضریب دروس، تراز نمرات نیز مشخص شد و تاثیر سوابق که بنا بود انجام شود در آخرین روزها حذف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha