کد خبر: 40-بیمارستان-توسط-خیرین-سلامت-در-حال-ساخ
۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۱۸

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود 40 بیمارستان توسط خیرین و چند صد مرکز بهداشتی و درمانی دیگر در کشور در حال احداث است.


به گزارش خبرگزاري سلامت دکتر سید محمد هادی ایازی صبح امروز در نخستین مجمع ملی سلامت که در مرکز همایش های رازی برگزار شد، با اشاره به وجود 620 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت، گفت: در حوزه توسعه زیرساخت های حوزه سلامت هم باید از مشارکت مردم بهره گرفت و خوشبختانه 850 خیریه سلامت فعال در کشور وجود دارد و بسیاری از زیرساخت های حوزه سلامت در کشور خیرساز است.


معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: داشتن رویکرد سلامت جامعه محور در کشور بسیار مهم است زیرا در این صورت شاهد مشارکت آحاد جامعه در حوزه سلامت خواهیم بود و هر فرد می تواند به ارتقای سلامت خود، خانواده و جامعه کمک کند که در کاهش قابل ملاحظه هزینه های درمانی بسیار موثر است.
دکتر ایازی ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت بین بخشی در ارتقای سلامت جامعه، یادآور شد: باید از ظرفیت سایر سازمانها، ارگانها و دستگاه های اجرایی برای توسعه زیرساخت های حوزه سلامت استفاده کنیم چراکه 75 درصد از مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، خارج از اراده وزارت بهداشت است و این سازمانها نقش بسیار مهمی در حوزه سلامت دارند.

وی با بیان اینکه 400 دستگاه اجرایی اطلاعات خود را به جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت ارسال کرده اند، افزود: از این بین 90 اثر از اطلاعات ارسالی دستگاه ها به بخش داوری راه یافت و 30 دستگاه، برگزیده شدند.

دکتر ایازی اظهار داشت: در پی این هستیم که مجمع ملی سلامت را هر سال یکبار برگزار کنیم که در آن تمام متولیان سلامت در کشور و استانها حضور و مشارکت دارند و رییس جمهور به عنوان رییس این مجمع، سیاست های خود را برای سال های آینده اعلام می کند.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: مجمع ملی سلامت برای اولین بار در کشور تشکیل می شود و ایران جزء معدود کشورهایی است که این مجمع را تشکیل داده است. در مجمع ملی سلامت سه ضلع دولت و حاکمیت، متخصصان و پزشکان و مردم حضور دارند.

وی یادآور شد: در آخرین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مقرر شد که مدیران استانی و محلی مورد ارزشیابی قرار گرفته و از برترین آنها تقدیر شود.

دکتر ایازی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم که مسئولان مختلف در کشور، دفاتر سلامت درون دستگاهی خود را تقویت کنند تا با تشکیل کارگروه های زیرمجموعه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مجمع ملی سلامت، بتوانیم مشارکت بین بخشی را افزایش دهیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha