کد خبر: 50-فقره-کلاهبرداری-در-فضای-مجازی
۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۹

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" بیان داشت:  مردی 38 ساله ساکن غرب تهران  به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، مبلغ 950 میلیون ریال از حساب بانکی اش سرقت شده که با تشکیل پرونده  تیمی از ماموران پلیس فتا مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

وی عنوان کرد: شاکی در خصوص نحوه سرقت اظهار کرد،  قصد انتقال وجه از اینترنت بانکم را داشتم که در موتور جستجوگر گوگل نام اینترنت بانک را جستجو کردم و وارد سایت شدم، عملیات بانکی خود را انجام دادم اما با پیام تراکنش شما ناموفق بود مواجه و پس از دقایقی متوجه کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز مبلغ  950 میلیون ریال از حساب بانکی ام شدم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ  با اشاره به اینکه در رصد های اطلاعاتی در فضای سایبری هویت و مخفیگاه متهم در حوالی یکی از محله های جنوب تهران شناسایی شد، افزود: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر کنند و در بررسی از مخفیگاهش تعدادی تجهیزات الکترونیکی کشف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم ضمن اقرار به جرم ارتکابی،  در تحقیقات  پلیسی به 50 فقره کلاهبرداری و سرقت داده های کاربران فضای مجازی معترف شد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه کشف جزئیات سایر جرایم ارتکابی متهم ادامه دارد، افزود: برای  ورود به اینترنت بانک حتی المقدور از جستجو در موتورهای جستجوگر خودداری  کنید و حتما از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل کنید و به نتایج موتورهای جستجوگر اکتفا نکنید. شهروندان همچنان می توانند هرگونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha