رئیس کل دادگستری استان کرمان در همایش محوری قوه قضائیه استان با اشاره به اینکه طی سال گذشته نرخ رسیدگی به پرونده های مسن در دادگستری استان ۳۵ درصد بوده است، گفت: با همت قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن مختومه شده است.

به گزارش خبرگزاری طبنا از کرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در همایش محوری هفته قوه قضائیه استان کرمان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز حدود ۲ هزار و ۷۰۰ مورد از پرونده های مسن در دستگاه قضایی این استان رسیدگی و از آمار کسر شده است.

رشد ورودی پرونده ها، از معضلات مهم دستگاه قضایی

وی ضمن اشاره به اینکه در سال گذشته در دادگستری استان کرمان حدود ۷۰۱ هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است، تاکید کرد: اگرچه بررسی، تحقیق، رسیدگی، صدور رای و اتخاذ تصمیم در این تعداد پرونده، کار بسیار دشواری است اما این کار با همت قضات و کارکنان دستگاه قضایی انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان، رشد ورودی پرونده ها را از معضلات دستگاه قضایی دانست و تاکید کرد: در سال گذشته ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی ۱۳ درصد رشد داشته که البته میزان خروجی پرونده ها نیز رشد داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به این مطلب که در برخی از محاکم استان کرمان ماهانه ۲۵۰ پرونده وارد و رسیدگی می شود که این تعداد ۲ برابر میزان استاندارد است، عنوان کرد: انتظار داریم تمامی دستگاه های متولی مسائل فرهنگی و اجتماعی، ریشه یابی آسیب های اجتماعی، جرائم و اختلافات را در دستور کار قرار داده و در مسیر رفع آنها اقدام کنند.

وی همچنین افزود: برگزاری همایش محوری هفته قوه قضائیه نشان دهنده وحدت، همدلی و همراهی همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و پیام وحدت را مخابره می کند که بسیار ارزشمند و مهم است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان، اظهار داشت: در این نشست خدمات جهادگونه و صادقانه قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان کرمان تبیین شده و مورد تقدیر قرار می گیرد و این تقدیر، تقدیر از فرد نیست و در حقیقت تقدیر از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

حجت الاسلام حمیدی تصریح کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی است که مدیران قضایی از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای تبیین خدمات انجام شده به مردم استفاده کنند، زیرا اقدام در این زمینه امیدآفرین است و دسیسه ها و نقشه های دشمن را نقش بر آب می کند زیرا دشمن به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی در استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که اصل اطلاع رسانی خدمات انجام شده مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد، بیان کرد: اگر مردم در جریان خدمات انجام شده در ارکان نظان مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار نگیرند؛ ممکن است ناخواسته فریب دسیسه های دشمن را بخورند و ناخواسته آب به آسیاب دشمن بریزند.

رییس کل دادگستری استان کرمان، تاکید کرد: اگر شهید بهشتی بزرگوار به عنوان معمار دستگاه قضایی نظام اسلامی شناخته می شود، باید از شهید آیت الله رییسی به عنوان معمار جدید دستگاه قضایی یاد کرد و یاد آنان را گرامی داشت.

حجت الاسلام حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره و اذعان کرد: با حضور مردم در این انتخابات سرنوشت کشور برای حداقل چهار سال آینده در حوزه های مختلف تعیین می شود و از این رو همه ما باید مشارکت فعالانه ای در انتخابات داشته باشیم و چشم دشمن را کور کنیم و قطعا در هشتم تیرماه، حماسه بزرگی در کشور و استان رقم می خورد.

وی ضمن اشاره به این مطلب که کمیت و کیفیت از اصول مهم در برگزاری انتخابات به شمار می رود، تاکید کرد: کمیت مربوط به میزان حضور در انتخابات و کیفیت درباره انتخاب فرد اصلح و مطابق با معیارهای مد نظر مقام معظم رهبری است که هر ۲ اصل باید به صورت همزمان مورد توجه قرار گیرد.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

شهید رئیسی، شهید بهشتی ثانی بود

استاندار کرمان گفت: عدالت‌ محوری و مدیریت جهادی، استکبارستیزی و مظلومیت از ویژگی‌ های شاخص شهیدان بهشتی و رئیسی بود.

محمد مهدی فداکار در همایش محوری قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به اینکه کار قضاوت بسیار سخت است، اظهار کرد: امسال هفته قوه قضائیه در شرایطی برگزار می‌شود که غم بزرگ شهادت آیت الله رئیسی بر کشور سایه افکنده است.

وی بیان کرد: شهید رئیسی گرچه رئیس قوه مجریه بود، اما فرزند دستگاه قضائی و در واقع بهشتی ثانی بود.

استاندار کرمان اظهار داشت: شهید بهشتی هر چند نظریه‌ پرداز جدی بود، اما مردمی بود و هوشمندی و درایت ایشان در قانون اساسی مشهود است و دائم با مردم و پای کار مردم بود و این شاخصه مردمی بودن و دغدغه مردم داشتن نیز از صفات بارز آیت الله رئیسی بود.

فداکار ابراز داشت: آیت الله بهشتی به شدت ولایتمدار بود، رئیس جمهور شهید نیز اینگونه بود و همانطور که شهید بهشتی وارد مباحث اختلافی نمی‌ شد، آیت الله رئیسی نیز همین رویه را داشت.

وی تاکید کرد: عدالت‌ محوری و مدیریت جهادی، استکبارستیزی و مظلومیت از ویژگی‌ های شاخص این دو شهید والا مقام بود.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

ثمره شیرین دستگاه قضا، امنیت برای کشور است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به ثمرات دستگاه قضایی برای توده‌های مردم؛ گفت: یکی از میوه‌ های شیرین دستگاه قضا برای کشور بحث امنیت در همه زمینه‌ ها است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در همایش محوری هفته قوه قضائیه استان کرمان، افزود: دستگاه قضایی عمر خود را برای احقاق حق و رسیدن به داد مظلوم گذاشته است.

وی ادامه داد: برای فداکاری در عرصه خدمت و انقلاب بعضی‌ ها شخصیت شان را در طبق اخلاص می‌ گذارند، که شهید بزرگوار بهشتی از جمله این افراد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: شهید بهشتی از شخصیت‌ هایی است؛ که در انقلاب آماج حملات متعددی قرار گرفت و توهین‌ هایی به ایشان صورت گرفت، در نهایت این شهید بزرگوار جان خود را برای اهداف بزرگ اسلام و انقلاب فدا کرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: دستگاه قضا در کشور ثمرات و میوه‌ های فراوانی را برای توده‌ های مردم و کشور به ارمغان آورده است و هر کدام از آنها ارزش و قرب و منزلت دستگاه قضا را در پیشگاه خدا بالا می‌برند.

وی اظهار داشت: سهم دستگاه قضایی کشور در ایجاد آرامش و امنیت برای آحاد مردم سهمی بی نظیر و بی بدیل است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خاطرنشان ساخت: مردمی بودن، عدالت محوری و تواضع از ویژگی های مشترک شهیدان بهشتی و رئیسی است.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

مشارکت حداکثری در انتخابات منجر به انتخاب اصلح می شود

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردن شرق استان کرمان در مجلس نیز گفت: نباید آمارگرایی جای خود را به دقت در صدور احکام بدهد و نظارت باید وجود داشته باشد و نظارت به معنای مچ‌گیری نباشد.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در همایش محوری قوه قضائیه در استان کرمان اظهار کرد: جنایت هفتم تیر نشان‌ دهنده کینه و عداوت دشمنان با انقلاب اسلامی بود و هنوز ادامه دارد.

وی با بیان این مطلب که برای ادامه راه به نیروهای دلسوز و انقلابی نیاز داریم، بیان کرد: دشمن‌ شناسی از موضوعات مهم است؛ که نباید از آن غافل بود و دشمن روی اختلاف و تفرقه تمرکز زیادی دارد، بنابراین باید همگرایی و تعامل را افزایش دهیم.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

نماینده شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید دستگاه قضائی و مجلس تعامل زیادی داشته باشند و ثمرات این تعاملات را در برنامه هفتم توسعه می‌ بینیم.

حجت الاسلام غضنفرآبادی تصریح کرد: دستگاه قضائی مقتدر در تراز انقلاب آرزوی همه است و همه باید در این راستا تلاش کنیم. اگر بتوانیم برنامه‌ های هفتم توسعه را اجرا کنیم، به این تراز نزدیک‌ تر خواهیم شد.

وی تاکید کرد: اگر شأن و جایگاه قضا و قاضی آسیب ببیند صدمات زیادی خواهیم دید.

عضو کمیسیون اقتصادی استان کرمان در پایان تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات باید منجر به انتخاب اصلح شود.

مختومه شدن ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده مسن در دادگستری کرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha