کد خبر: استاندار-گلستان-سیر-نزولی-شیوع-کرونا-د
۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشو،ر هادی حق شناس امروز شنبه ۶ دی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تصریح کرد: همراهی مردم، زحمات کادر درمانی و خدمات نیروهای هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی در مدیریت انقطاع ویروس کرونا شایسته تقدیر است اما این روند نزولی نباید به منزله عادی انگاری تلقی شود.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان های گرگان، کردکوی، بندرترکمن. بندرگز و آق قلا در وضعیت هشدار (نارنجی) قرار دارند و مابقی شهرستان های استان در وضعیت زرد هستند.

استاندار گلستان یادآور شد: مدارس در تمام استان همچنان بصورت مجازی به ارائه آموزش می پردازند.

 حق شناس گفت: با توجه به ایام سالگرد شهید سپهبد سلیمانی، ایام فاطمیه، یوم الله ۹ دی ضمن گرامیداشت تمامی این مناسبت ها تمامی برنامه ها بصورت مجازی خواهد بود و هیچ دستگاهی ، هیچ برنامه متمرکزی برگزار نخواهد کرد.

وی ادامه داد: فرمانداران در طرح شهید سلیمانی از تیم های مراقبتی ، نظارتی و حمایت ، پشتیبانی لازم را داشته باشند تا آنان بتوانند با آرامش خدمات خود را به مردم ارائه دهند.

استاندار گلستان گفت: طرح شهید سلیمانی ، طرحی مطلوب در زمینه بیماریابی و ارائه بسته های معیشتی به نیازمندان بوده است.

 حق شناس خاطر نشان کرد: در شهرهای نارنجی حضور نیمی از کارمندان در محل کار الزامیست و در شهرهای زرد دو سوم کارمندان باید در محل کار حاضر شوند.

لازم به ذکر است، در حال حاضر ۴۵۴ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۹ نفر در icu و ۳۷ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر فوت شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha