به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی در تشریح این اقدامات به برنامه‌های سازمان زیباسازی شهر تهران بمناسبت دهه مبارک فجر و راهپیمایی22بهمن اشاره کرد و گفت: آذین بندی شهر بمناسبت دهه مبارک فجر و در مسیرهای راهپیمایی22بهمن، اکران طرح‌های مدیریت تبلیغات فرهنگی با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی‌شامل: طراحی، چاپ و نصب سازه‌های بیلبورد، عرشه و پرتابل و همچنین نصب بنر در سطح شهر با مفاهیم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین تکریم و نکوداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهر تهران، طراحی و نصب داربست‌های طاق نصرت و نصب بنرهایی با مضامین انقلابی و سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری در مسیرهای راهپیمایی، آذین بندی جایگاه سخنرانی ریاست محترم جمهوری اسلامی‌در روز 22 بهمن، اجرای مراسم نورافشانی در تعدادی از میادین شاخص سطح شهر تهران، برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط با پیروزی انقلاب اسلامی، نصب تلویزیون‌های شهری در مسیر راهپیمایی روز 22 بهمن، اجرای نورپردازی لیزری در میدان انقلاب اسلامی، به پرواز درآوردن بادکنک‌های رنگی از فراز برج آزادی در مراسم 22 بهمن، راه اندازی کمپین تبلیغات فرهنگی به مناسبت دهه فجر و... از جمله اقدامات این سازمان می‌باشد. وی اقدامات مناطق 22گانه به مناسبت راهپیمایی 22 بهمن را برشمرد و گفت: رسیدگی و بهبود نگهداشت شهر بخصوص در مسیرهای دوازده گانه راهپیمایی، فضاسازی مناسب سطح شهر توسط مناطق به وسیله نصب بنر و پرچم جمهوری اسلامی‌ایران (بعنوان نماد ملی) به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، ایجاد تمهیدات لازم (بخصوص مناطق 2، 5، 6، 7، 9، 10، 11، 12، 17، 18، 21 ) به منظور آمادگی در صورت بارش نزولات آسمانی در روزهای 21 و 22 بهمن، هماهنگی مدارس، مساجد و... واقع در مسیرها به منظور بازبودن و امکان استفاده از سرویس‌های بهداشتی جهت راهپیمایان(مناطق 2، 5، 6، 7، 9، 10، 11، 12، 17، 18، 21)، برپایی ایستگاههای فرهنگی و پذیرایی توسط مناطق 16، 17، 18، 19 و 20 در محل برگزاری مراسم 12 بهمن (مراسم جایگاه جلوس) در بهشت زهرا(س)، انجام اقدامات و پیش بینی‌های لازم و فضاسازی‌های شهری مسیر حرکت حضرت امام خمینی(ره) از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا(س) در روز 12بهمن (مناطق2- 6- 9-10-11-12-16 و 19)، استقرار عوامل کارگری جهت حفظ پاکیزگی مسیرها در طی برگزاری مراسم و... توسط مناطق 22گانه از جمله این اقدامات می‌باشد.

آذین بندی نوری در محورها و میادین شاخص پایتخت

به گفته یزدانی حذف زوائد بصری، تبلیغات غیرمجاز و ... در طول مسیرهای راهپیمایی به شکل مستمر، رنگ آمیزی المان‌های شهری موجود در مسیرهای راهپیمایی (در صورت نیاز)، تعویض پرچم‌های جمهوری اسلامی‌ایران بر روی پایه پرچم‌های کوتاه و بلند، تعمیر ریسه‌های نوری موجود و نصب آذین بندی نوری در محورها و میادین شاخص، آذین بندی مسیرهای راهپیمایی 22بهمن با ریسه پارچه ای با طرح پرچم جمهوری اسلامی‌ایران(از 12 تا 22 بهمن)،اکران طرح‌های فرهنگی ابلاغی از سوی سازمان در زمان و مکان مناسب در سطح شهر، آسیب شناسی، شستشو و رفع مشکلات سرویس‌های بهداشتی مسیر راهپیمایی تا قبل از 22بهمن ماه نیز از جمله اقدامات مشترک مناطق 22گانه و سازمان زیباسازی شهر تهران است.

پاکیزه سازی مسیرهای راهپیمایی قبل،حین و پس از مراسم با استفاده از 222دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و بکارگیری 1721نفر نیرو

یزدانی به اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهر تهران به همین مناسبت اشاره کرد و گفت: پشتیبانی از مناطق درگیر با مسیرهای راهپیمایی به منظور پاکیزه سازی و آماده سازی مسیرهای راهپیمایی قبل، حین و پس از مراسم با استفاده از 222 دستگاه ماشین آلات خدمات شهری شامل کامیونت، وانت ملودی و... و بکارگیری 1721 نفر نیروی خدمات شهری و کارگری جهت رفت و روب و جمع آوری پسماند، توزیع 1650 کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر توسط این سازمان در مراسم 22 بهمن و... از جمله اقدامات این سازمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha