کد خبر: جزئیات-تیراندازی-پلیس-در-خیابان-رودکی
۱۱ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۵

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، بامداد روز جاری- یازدهم آذرماه 1397- مأموران کلانتری 137 نصر در حین گشت زنی در محدوده خیابان تهران ویلا به سرنشینان یک خودرو پراید سفید رنگ مشکوک شدند و جهت بررسی موضوع به راننده خودرو پراید دستور توقف دادند.

راننده خودروی پراید با وجود دستور پلیس مبنی بر توقف خودرو، با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد و تعقیب و گریز پلیس با خودروی پراید آغاز شد.

مأموران با استفاده از تجهیزات هشداری، در چندین نوبت به راننده پراید دستور ایست دادند اما وی کماکان با افزایش سرعت و انجام حرکات خطرناک به فرار خود ادامه می‌دهد.

با توجه به ایجاد خطر برای شهروندان و خودروهای عبوری، مأموران گشت کلانتری به منظور متوقف کردن خودروی پراید اقدام به شلیک چند تیر هوایی کردند اما راننده همچنان به فرار خود ادامه داد که مأموران با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک گلوله به سمت خودروی پراید کردند.

با شلیک گلوله به سمت خودروی پراید، راننده پراید کنترل خودرو را از دست داد و خودرو پس از تصادف شدید با خودروهای پارک شده در خیابان رودکی متوقف شد که بلافاصله مأموران سرنشینان خودروی پراید -دو مرد و یک خانم جوان-  را دستگیر و هر سه متهم را به کلانتری 137 نصر منتقل کردند.

با انتقال متهمتن به کلانتری 137 نصر، راننده خودروی پراید به نام ایمان متولد 1366 به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار با بیش از 11 فقره سابقه دستگیری مورد شناسایی قرار گرفت.

بررسی سوابق ایمان نشان داد که او بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت به عنف، سرقت داخل خودرو، تحصیل مال نامشروع ، موادمخدر و ... دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی ایمان به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای وی صراحتا به بیش از 300 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد و عنوان داشت که با همدستی دو عضو دیگر گروه اقدام به سرقت از خودروهای پارک شده در سطح شهر تهران کرده است.

ایمان در خصوص علت حضور یک خانم در گروه نیز عنوان کرد که حضور یک خانم در ماشین باعث می‌شد تا کمتر به ما مشکوک شوند و همین امر انجام سرقت‌ها توسط من و دوستم را آسان‌تر می‌کرد.

سرگرد عباس جمشیدی، رئیس کلانتری 137 نصر، با اعلام این خبر، گفت: متهمان با تشکیل پرونده مقدماتی به دادسرای ناحیه دو تهران اعزام و قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای متهمان صادر شد و تحقیقات از آنها جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و ... در مراحل ابتدایی و مقدماتی قرار دارد. (فارس)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha