کد خبر: مرکز-منتخب-درمان-سرپایی-کرونا-در-شهر-صد
۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۸

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر، راه اندازی مرکز منتخب درمان سرپایی کرونا «حافظ» را تلاشی در راستای گسترش مراکز ۱۶ ساعته در استان فارس و تقویت خدمات سرپایی درمان مراجعان و بیماران کووید ۱۹ برشمرد.

او با اشاره به افزایش تعداد مراکز ۱۶ ساعته دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ۵۳ مرکز در استان افزود: در این راستا تعداد مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا در شیراز نیز به ۱۴ مرکز افزایش یافته است که یکی از آخرین مراکز در دست اقدام، مرکز ۱۶ساعته منتخب درمان سرپایی حافظ، واقع در بلوار حافظ شهر صدرا است که ساختمان آن در حال آماده سازی و تجهیز بوده و از روز شنبه، یکم آذر، آغاز به کار می کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  ادامه داد: این مرکز برای خدمت به مردم شهر صدرا، از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه، فعال بوده و در صورت نیاز، نوبت های کاری آن افزایش می یابد.

دکتر همتی اظهار کرد: در این مرکز پزشک آموزش دیده، پرستار و مراقب سلامت حضور داشته و ضمن انجام معاینه و بررسی شرایط بیماران، خدماتی نظیر نمونه گیری های تشخیصی کرونا، تجویز دارو و تجویز سیتی اسکن به بیماران و مراجعان ارائه می شود.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تلاش می شود تا خدمات مراکز ۱۶ ساعته استان از نظر کمی و کیفی توسعه یابد، این امر را اقدامی تاثیرگذار برای کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها و بهبود خدمات درمانی برای نجات جان بیماران برشمرد.

به گفته دکتر همتی در حال حاضر مراکز ۱۶ ساعته، روزانه پذیرای بیش از دو هزار مراجعه کننده در استان هستند.

او یادآور شد: با توجه به وجود ظرفیت مناسب بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا در شهر صدرا و همکاری این مرکز درمانی بزرگ شیراز با دانشگاه، در طول این مدت خدمات بسیار ارزشمندی در حوزه سرپایی و بستری به شهروندان شهر صدرا به کمک این بیمارستان ارائه شده و با راه اندازی مرکز منتخب درمان سرپایی حافظ، خدمات سرپایی از بستری تفکیک می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha