کد خبر: مهدی‌زاده-خودم-را-دوباره-به-کاراته-ثا
۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۷

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، هفتمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در حالی از صبح روز جمعه با حضور 737 کاراته‌کا از 89 کشور به میزبانی کشور اسپانیا در سالن پاولوئین مادرید آغاز شده بود که تیم ملی کومیته مردان ایران با کسب دو مدال طلا و یک برنز عنوان نایب قهرمانی در این مسابقات را کسب کردند. امیر مهدی زاده نماینده وزن 67- کیلوگرم تیم ملی کاراته در آخرین مرحله از مسابقات موفق به کسب مدال طلا شد.

امیر مهدی‌زاده در پاسخ به این سؤال که سرانجام پس از چند مرحله مبارزه در اسپانیا موفق شدید در وزن 67- کیلوگرم مدال طلای مسابقات را کسب کنید، از بازگشت به چرخه مدال آوری چه حسی دارید، اظهار داشت: خوشحالم از اینکه بعد از این همه تلاش موفق شدم در وزن 67- کیلوگرم مدال طلا کسب کنم. اسپانیا آخرین مرحله مسابقات لیگ جهانی در سال 2019 بود و خوشبختانه بعد از شش مرحله مسابقه در تاتامی اسپانیا طلای مادرید را بدست آوردم. حریفان سر سختی داشتم، کاراته‌کاهای شیلی، بلژیک، فرانسه، دو کاراته کای ژاپنی و در فینال حریف ترکیه‌ای را شکست دادم و مدال طلا را بدست آوردم. حریف فرانسوی سخت‌ترین حریفم در این رقابت‌ها بود. او عنوان قهرمانی جهان و اروپا را در کارنامه خودش دارد.

وی افزود: بعد از مسابقات لیگ جهانی مسکو، پنج هفته تمرین پرفشار و خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم و تمریناتم خوبی خوب بود. فوق‌العاده شرایطم از لحاظ آمادگی جسمانی و روحی-روانی پیش از اعزام به مادرید آماده بود. در نهایت هم موفق شدم با آمادگی که داشتم مدال طلا را کسب کنم.

دارنده نشان طلای آخرین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در پاسخ به این سؤال که قبول دارید که بالاخره بعد از چند مرحله مبارزه کردن در وزن جدید، حالا دوباره به یک کاراته کای خوب اما این بار در وزن 67_ کیلوگرم تبدیل شدید؟ گفت: بالاخره بعد از چند ماه موفق شدم در مادرید خودم را دوباره به کاراته ثابت کنم. با این نتیجه خوبی که در مادرید به دست آوردم در وزن جدید به حقم رسیدم. تا آخرین مرحله مسابقات لیگ جهانی در سال 2020 در همین وزن مبارزه خواهم کرد. هر چند که امتیازهایی که در این وزن کسب می‌کنم برای حضور در المپیک از طریق رنکینگ المپیکی کمکم نخواهد کرد، اما از امروز هدف من کسب سهمیه المپیک از طریق مسابقات گزینشی پاریس است که سال آینده در فرانسه برگزار می‌شود.

مهدی‌زاده در پاسخ به این سؤال که مطلع هستید که برای رسیدن به المپیک توکیو از طریق مسابقات گزینشی حتما باید جزء مدال آوران باشید، آیا شانسی برای کسب مدال در آخرین مرحله مسابقات برای خود قائل هستید یا خیر، اظهار داشت: از طریق مسابقات رنکینگ المپیک دیگر نمی‌توانم سهمیه المپیک را کسب کنم. حالا باید تمام تلاشم را کنم تا از طریق مسابقات گزینشی پاریس سهمیه حضور در المپیک 2020 توکیو را به دست بیاورم. در ادامه مسابقات لیگ های جهانی سال 2020 حضور خواهم داشت و به این رقابت‌ها به چشم دیدارهای تدارکاتی نگاه می‌کنم. همه تلاشم این است تا از طریق مسابقات گزینشی مجوز حضور در المپیک را به دست بیاورم.

وی درباره شانش خود برای کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: در آخرین مرحله مسابقات لیگ جهانی هرکسی روی سکو برود؛ سهمیه المپیک را مستقیم بدست می‌آورد. در مسابقات کاراته وان پاریس باید این کاری را که در مادرید انجام دادم را انجام بدهم. با همین روند اگر پیش بروم سهمیه المپیک را در پاریس کسب می‌کنم. حریفان‌مان در پاریس همین کاراته‌کاهایی هستند که در تاتامی مادرید با آنها مبارزه کردم و هیچ فرقی برایم ندارد؛ تنها هدفم کسب سهمیه المپیک است و به شدت برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنم.(فارس)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha