افتتاح 10 نیروگاه تجدید پذیر در سیرجان

فرماندار سیرجان از افتتاح ۳ طرح نیروگاه تجدید پذیر در ۳ نقطه شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کرمان، محمود کمانی پس از افتتاح همزمان این طرح ها در سراسر استان به سیرجان سفر کرد و در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و نشست با سرمایه‌گذاران انرژی خورشیدی گفت: اینک ۷۰ مگاوات ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در استان کرمان وجود دارد که درحال افزایش هست.

وی افزود: در این استان و برای پیک(اوج مصرف) سال ۱۴۰۱ صد مگاوات دیگر را پیش بینی کردیم که احداث شود. به گفته وی نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی به دو روش انشعابی و مگاواتی احداث می شوند که امروز  این نیروگاه که در سیرجان افتتاح شد انشعابی ۱۰۰ کیلوواتی است.

مدیرعامل ساتبا در خصوص کارخانه تولید لامپ های ال ای دی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان که بزرگترین کارخانه منطقه هست و مشکلات این کارخانه و سرمایه گذار هم گفت: حوزه کاهش مصرف انرژی یکی از حوزه های کاری و مهم وزارت نیرو است.

کمانی در ادامه افزود: این کارخانه در حال راه‌اندازی لامپ ال ای دی ظرفیت تولید ۱۰ میلیون لامپ در سال را داراست و برای ما بسیار حائز اهمیت است که برای حل دو مشکل تامین فضای مناسب تولید و همچنین بازار فروش را کمک کنیم.

عبدالوحید مهدوی نیا، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان هم در این زمینه گفت: استان کرمان موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری انرژی خورشیدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha