تقویت ایمنی افراد در برابر موج احتمالی کرونا با تکمیل واکسیناسیون میسر می شود

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به افزایش چشمگیر و مشهود موارد ابتلا به کرونا در روز های اخیر در بخش سرپایی و بستری، تقویت سیستم ایمنی افراد جامعه با تکمیل واکسیناسیون میسر می شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ دکتر سعید صحبتی با اشاره به افزایش نگران کننده تعداد بستری ها  در بخش های سرپایی و بستری گفت:  این افزایش در بخش سرپایی بیشتر دیده شده و در بخش بستری نیز نسبت به هفته های قبل افزایش جدی داشته ایم.

وی با بیان این مطلب، در ادامه افزود: از طرفی برای عده زیادی که واکسیناسیون انجام داده اند، مدت زیادی از نوبت واکسن آنها گذشته و ایمنی بخشی و اثربخشی واکسن کاهش پیدا کرده است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یادآور شد: همچنین در جامعه استفاده از ماسک هم کاهش پیدا کرده، که باعث نگرانی شده است.

دکتر صحبتی تصریح کرد: یکی از سیاست های جدی برای تقویت ایمنی افراد جامعه در برابر موج احتمالی جدید کرونا تکمیل واکسیناسیون است و  تکمیل واکسیناسیون هم شامل کسانی می شود که تاکنون واکسن نزده اند و هم افرادی که به صورت ناقص نوبت های واکسن را دریافت داشته اند.

وی ابراز داشت: در استان کرمان جمعیت ۲۵۰ هزار نفری هنوز هیچ واکسنی دریافت نکرده اند و تقریبا همین تعداد جمعیت وجود دارد که فقط یک نوبت واکسن دریافت کرده اند.

نیمی از افراد واجد شرایط، نوبت سوم واکسن خود را دریافت نکرده اند، به همین دلیل هم از طرف وزارت بهداشت و از طرف ستاد ملی کرونا تأکید جدی می شود که افراد برای تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: این تکمیل فقط به معنی دریافت نوبت چهارم واکسن نیست، بلکه دریافت نوبت های تکمیلی در هر نوبتی است.

صحبتی خاطر نشان کرد: کسانی هم که نوبت اول، دوم و سوم واکسن را دریافت کرده اند و شش ماه از نوبت سوم آنها گذشته است، باید نوبت چهارم را دریافت نمایند و کلیه واجدین شرایط در هر نوبت واکسن که شش ماه از زمان دریافت واکسن آنها گذشته است، باید نوبت یادآور خود را دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha