دستگاه قضایی پیشتاز حمایت از تولید است/ جلوگیری از بیکاری ۳ هزار و ۴۰۰ نیروی متخصص در استان کرمان

دادستان کرمان با بیان اینکه دستگاه قضایی استان همیشه پیشتاز حمایت از تولید و اشتغال بوده، گفت: در سال جاری با تشکیل ۱۵ جلسه اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به ۶۱ پرونده، از بیکار شدن ۳ هزار و ۴۰۰ نیروی متخصص و پویا در این استان جلوگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ دادخدا سالاری از رسیدگی به مشکلات چهار واحد تولیدی استان کرمان در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری خبر داد و گفت: در این نشست بر مبنای بازدید میدانی ادارات ذی‌ربط از جمله سازمان صمت، راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات یکی از این واحدها مطرح و زمان‌ بندی آن نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست همچنین مشکلات سه واحد تولیدی معدن شن و ماسه، ضبط پسته و یک واحد تولیدی در حوزه‌های مختلف از جمله مشکلات بانکی و تامین آب نیز بررسی شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بیان کرد: دستگاه قضایی بر مبنای دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکیدات ریاست قوه قضائیه به موضوع حل مشکلات واحدهای تولیدی و تسهیل موانع سرمایه‌گذاری ورود کرده است.

دادخدا سالاری تاکید کرد: ورود دستگاه قضایی از باب امر حکومتی ولی‌فقیه انجام شده و می‌طلبد سایر دستگاه‌هایی که در این حوزه نقش و وظیفه دارند نیز به این موضوع ورود کرده و مسائل مربوطه را به صورت جامع، دقیق و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار دهند.

وی با بیان اینکه جبهه کنونی کشور در حوزه اقتصادی است، ادامه داد: باید از تولید کنندگان که سربازان این حوزه هستند پشتیبانی‌ های قضایی، اجرایی و قانونی لازم انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تاکید بر اینکه با ورود دستگاه قضایی به موضوع رفع موانع تولید، مشکلات واحدهای بزرگ اقتصادی استان رفع و راه توسعه مبتنی بر ظرفیت‌های خدادادی این استان هموار شده است، تصریح کرد: در حال حاضر برخی بهانه‌ هایی که دستگاه‌ های نظارتی را مانع مسیر توسعه معرفی می‌ کردند، برطرف شده و سازمان‌ های نظارتی از جمله بازرسی و دستگاه قضایی به گواه آمار موجود پیشتاز عرصه حمایت از تولید و اقتصاد هستند.

سالاری تاکید کرد: در ستاد استانی اجرای سیاست‌ های کلی اقتصاد مقاومتی تلاش می‌ شود که بر مبنای تصمیم‌ گیری‌ های دقیق، جامع و به موقع، از تعطیلی واحدهای تولیدی استان، بیکاری متخصصان و کارگران و ایجاد مشکلات متعدد برای مردم جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در سال جاری بر مبنای سیاست‌ های کلی اقتصاد مقاومتی و با درک شرایط اقتصادی کشور، ۱۵ جلسه اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده و ضمن رسیدگی به ۶۱ پرونده، در مجموع از بیکار شدن بالغ بر ۳ هزار و ۴۰۰ نیروی متخصص و پویا جلوگیری شده است./ دادگستری استان کرمان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha