بررسی طرح جامع گلزار شهدای کرمان توسط وزیر کشور

در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان، با حضور وزیر کشور و هیأت همراه، طرح جامع گلزار شهدای کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ احمد وحیدی در این جلسه، امکانات و محل اقامت زائران را اولویت اصلی دانست و بر اجرای کامل طرح تأکید کرد.

وی، با تأکید بر اینکه در آستانه سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی، اقدامات ضروری و اولیه باید در اولویت قرار گیرد، افزود: یکی از موارد، تعریض و ساخت معابر جدید است که اهمیت ویژه‌ ای دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه در اجرای طرح جامع گلزار شهدا، همزمان با اقدامات لازم برای بهسازی معابر، باید سرویس بهداشتی و کف‌ سازی نیز اجرا شود، ادامه داد: برای پارکینگ نیز باید اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد تا مردم برای پارک خودرو، دچار مشکل نشوند.

وحیدی در ادامه، بر توسعۀ گلزار شهدا نیز تأکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز درخصوص توسعه گلزار شهدا گفت: امکان توسعه برای گلزار شهدا وجود ندارد؛ تنها اقدام، ساماندهی و بهسازی گلزار شهداست.

مصطفی موسوی آیت‌ الهی افزود: هزینه بهسازی آرامستان«صاحب‌الزمان(عج) »، گلزار شهدا و مرقد مطهر سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است؛ ضمن اینکه بهسازی این محدوده، شامل همسان‌ سازی کف، بخش‌ های امدادی و بخش‌ های دیگر است.

وی ادامه داد: ساماندهی گلزار شهدا، فضای پیرامون آن، مرقد سردار و معابر نیز در طرح ساماندهی گلزار شهدا وجود دارد.

معاون استاندار کرمان در ادامه، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت طرح جامع گلزار شهدا، درخواست اعتبارات کشوری برای اجرای این طرح داده شده است.

آیت الهی موسوی در ادامه، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت طرح جامع گلزار شهدا، درخواست اعتبارات کشوری برای اجرای این طرح داده شده است.

شهردار کرمان نیز با بیان اینکه در زمان برگزاری سالگرد سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی، فضای خاصی با برپایی موکب‌ ها ایجاد می‌ شود، مساحت فضای سبز «پردیسان قائم(عج)» را حدود ۲۴۰ هکتار دانست و گفت: گلزار شهدا حدود ۵۰۰۰ متر مربع مساحت دارد.

سعید شعرباف ادامه داد: ساماندهی گلزار شهدا، فضای پیرامون آن، مرقد سردار و معابر نیز در طرح ساماندهی گلزار شهدا وجود دارد.

وی نیز با بیان اینکه در زمان برگزاری سالگرد سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی، فضای خاصی با برپایی موکب‌ ها ایجاد می‌ شود، مساحت فضای سبز «پردیسان قائم(عج)» را حدود ۲۴۰ هکتار دانست و گفت: گلزار شهدا حدود ۵۰۰۰ مترمربع مساحت دارد.

شهردار کرمان، با اشاره به اهمیت طرح جامع گلزار شهدا، مشارکت بخش خصوصی از جمله قرارگاه خاتم را در اجرای هرچه سریع‌ تر طرح لازم برشمرد و گفت: ساماندهی و اجرای طرح جامع گلزار شهدا، مستلزم جذب اعتبارات ملی و استانی است.

معاون حمل‌ و نقل و امور زیر بنایی شهردار کرمان نیز به طرح پیاده‌ راه سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: در زمان برگزاری مراسم‌ سالگرد سردار دل‌ ها، مسیر مسدود و برای اجرای مراسم استفاده می‌ شود.

مهدی نیکویی، مسیر پیاده‌ راه سردار دل‌ ها را حدود یک‌ کیلومتر اعلام کرد و گفت: این مسیر از زیرگذر «شهید جمالی‌ زاده» شروع می‌ شود و تا گلزار شهدا ادامه دارد.

وی افزود: با اجرای طرح پیاده‌ راه، مسیر به‌ طور کامل سنگ‌ فرش می‌ شود و به سمت گلزار شهدا ادامه پیدا می‌ کند.

معاون حمل‌ و نقل و امور زیر بنایی شهردار کرمان ، طرح گلزار شهدا را شامل مجموعه اقامتی، فضای سبز و سالن آمفی تئاتر دانست و گفت: طرح جامع گلزار شهدا در دو فاز اجرا می‌ شود که در فاز اول، ساماندهی گلزار شهدا مد نظر است.

نیکویی افزود: در فاز دوم، ایجاد مجموعۀ امکانات لازم مد نظر است که بخشی از سازماندهی گلزار شهدا، در آستانه سالگرد سردار سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی، در دستور کار قرار دارد و طی فازبندی، به‌ صورت مرحله‌ به‌ مرحله اجرا می‌ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha