پوشش ارتباطی روستاهای کرمان ۱۰ درصد پایین تر از میانگین کشوری/ ۶۰۰ روستا فاقد اینترنت سیّار

مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور، آمار روستاهای فاقد اینترنت سیار و بدون اتصال به شبکه ملی اطلاعات را در استان کرمان ۶۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: پوشش ارتباطی روستاهای استان کرمان از سطح متوسط کشوری حدود ۱۰ درصد فاصله دارد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ ایرج روحی در حاشیه سفر به شهرستان بم و بازدید از روستاهای این شهرستان،گفت: طبق آماری که به دست آوردیم، تعداد ۶۰۰ روستا در استان کرمان، از اینترنت سیار محروم می باشند و امیدواریم بخش زیادی از این روستاها در سال جاری و بخش دیگری نیز در نیمه اول سال آینده به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شوند.

وی با اشاره به اینکه، روستاهای استان کرمان و به‌خصوص شهرستان بم پرجمعیت هستند که باید اقدامات جدی در این روستاها در نظر گرفته شود، افزود: توسعه ارتباطات روستایی و اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات از آن دست از اهدافی است که وزارت ارتباطات آن را با جدیت دنبال می‌ کند.

مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور، توضیح داد: مبلغ سه میلیارد تومان هزینه نصب دکل برای ایجاد هر سایت جدید یعنی سایتی که فناوری نسل ۲G را هم ندارد در نظر گرفته شده است.

و مکان هایی که فناوری نسل ۲G را دارند، نیز مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دریافت کرده اند، که این اعتبار به جز هزینه‌هایی است که برای موضوع زیرساخت ارتباطی، جاده و برق در نظر گرفته شده است.

روحی، تصریح کرد: سرمایه گذاری های لازم جهت اتصال روستاها به شبکه ملی به گونه ای برنامه ریزی شده، که در یکسال آینده برای روستاهای شهرستان بم حدود یکصد میلیارد تومان است تا تمام روستاهای این منطقه دارای اینترنت پرسرعت شود.

وی با بیان اینکه پوشش ارتباطی روستاهای استان کرمان از سطح متوسط کشوری حدود ۱۰ درصد فاصله دارد که لازم است اقدامات ویژه ای در این خصوص صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ۵۰ روستای شهرستان بم فاقد ارتباط اینترنت پرسرعت هستند و به شبکه ملی متصل نیستند که تلاش داریم نیمی از این روستاها قبل از سال‌جاری به شبکه ملی متصل شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha