افتتاح سه طرح گردشگری در شهرستان زرند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند، از افتتاح ۳ طرح گردشگری، کلنگ زنی ۲ مجموعه گردشگری و بافت لوگوی جام جهانی فوتبال در بخش سیریز مناسبت هفته گردشگری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمد اسلامی با اشاره به برگزاری ۲۵ برنامه در شهرستان زرند به مناسبت هفته گردشگری، گفت: افتتاح ۳ طرح بزرگ گردشگری در دشتخاک، علی آباد سفلی، سرباغ شاهرمز، کلنگ زنی ۲ مجموعه گردشگری در مناطق دهزوئیه و سرباغ، نواختن زنگ گردشگری مقاومت در خانوک، عطرافشانی قبور شهدای خانوک، انجام نشست‌ های تخصصی گردشگری با مدیران شهر خانوک جهت برگزاری دو جشنواره‌ انار خانوک و نیز جشنواره‌ مقاومت، آغاز عملیات اجرائی خیریه گردشگری حجت السلام عبدالسلام زرندی، شب شعر و شاهنامه خوانی در آرامگاه عارف نامدار خواجه فقیه زرندی، انعقاد ۳ تفاهم نامه همکاری با مدیریت آموزش و پرورش، شهرداری و مدیریت راه آهن شهرستان، بخشی از ۲۵ برنامه‌ ای است که در هفته گردشگری امسال تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به افتتاح فاز اول مجموعه گردشگری هشت بهشت منطقه سرباغ، افزود: فاز اول این مجموعه شامل رستوران سنتی و بخشی از مانژ مجموعه نیز در هفته گردشگری به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند، همچنین از ارتباط مستقیم تصویری وزیر میراث با مدیران و سرمایه گذاران همزمان با افتتاح طرح های گردشگری کشور خبر داد و تصریح کرد: در این ارتباط سعی خواهیم کرد بخشی از توانمندی‌ های شهرستان را نیز معرفی کنیم.

اسلامی از بازدید مسئولان شهرستانی و استانی از کارگاه فرش جام جهانی در سیریز هم خبر داد و با تاکید بر اهمیت معرفی تمام قابلیت‌ های شهرستان گفت: جام‌ جهانی فوتبال مهمترین رخداد ورزشی پس از المپیک است و به همت یکی از جوانان شهر سیریز، بافتِ لوگوی جام جهانی قطر، توسط ۴ بانوی هنرمند سیریزی که از اردیبهشت ماه آغاز شده و در حال اتمام است.

وی تاکید کرد: هم اکنون در حال رایزنی جهت رونمائی از این فرشِ خاص، قبل از بازی ایران و انگلیس با حمایت فدراسیون فوتبال و وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌ دستی کشور هستیم، تا این فرش پس از رونمائی در موزه‌ فوتبال جهان بنام شهرستان زرند و شهر سیریز ماندگار شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند همچنین، برگزاری تور گردشگری خبرنگاران، برگزاری کارگاه‌ های آموزشی جذب گردشگر در اقامتگاه‌ های بوم گردی، توزیع بروشورهای گردشگری زرند، حضور در مدارس شهرستان، برگزاری نمایشگاه گردشگری توسط آژانس ستاره جنوب، برگزاری تور گردشگری داخل شهرستان توسط آژانس مشعر، برگزاری تور گردشگری آرام با همکاری گروه دوچرخه سواری و دیدار با مسئولان شهرستانی را از دیگر برنامه‌ های هفته گردشگری در این شهرستان نام برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha