تامین بیش از ۶ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی

رییس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تامین بیش از ۶ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی طی ۸ ماه ابتدای سال‌جاری خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، بهادر صیدمحمدیان اظهار داشت: از ۶ میلیون قوطی شیرخشک رژیمی تامین شده، ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار قوطی وارداتی و ۳ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۸۷ قوطی تولید داخل بوده است.


وی با اشاره به راه اندازی سامانه زنجیره تامین شیرخشک رژیمی و غذای ویژه از اوایل سال ۱۴۰۱، افزود: امور مربوط به نظارت، کنترل و رصد این فرآورده ها با راه اندازی این سامانه، انجام و تحت نظارت دقیق و مستقیم سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و دارو در اختیار بیماران قرار می گیرد.


به گفته رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو از تاریخ اول آبان ماه امسال تا ۱۰ آذر، بالغ بر یک میلیون و ۹۰ هزار قوطی شیرخشک رژیمی و ۵۶۰ هزار قوطی(ساشه غذای ویژه) بیمارستانی در سراسر کشور توزیع شده است.


وی تصریح کرد: برای اولین بار بر اساس اعلام نیاز معاونت های غذا و دارو جلسات بازخوانی متعددی با تامین کنندگان انواع شیرخشک رژیمی توسط اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل انجام می شود تا برنامه‌ریزی لازم به منظور تامین فرآورده ها در هر گروه بیماری به‌موقع انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha