کد خبر: اصول-هفتگانه-هلال‌احمر-ارتباط-نزدیکی
۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۸:۵۷
اصول هفتگانه هلال‌احمر ارتباط نزدیکی با اندیشه‌های امام خمینی(ره) دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی در این آیین ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله مبارک فجر انقلاب اسلامی به نزدیکی فعالیت های هلال احمر با تفکرات، آرا و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس اصول هفتگانه انسانیت، بی غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، وحدت و جهان شمول بودن، ارتباط نزدیکی با تفکرات امام راحل دارد.

دکتر کریم همتی در این آئین ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله مبارک فجر انقلاب اسلامی به نزدیکی فعالیت های هلال احمر با تفکرات، آرا و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) اشاره و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس اصول هفتگانه انسانیت، بی غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، وحدت و جهان شمول بودن، ارتباط نزدیکی با تفکرات امام راحل(ره) دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر به سه تعریف از وحدت بیانات امام راحل(ره) اشاره و ادامه داد: امام خمینی (ره) وحدت را سرلوحه کار خود قرار می دادند و در این بین  وحدت اقوام درون کشور، وحدت امت اسلام و وحدت مستضعفان جهان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان را در اولویت قرار می دادند.

همتی با بیان این که فعالیت های جمعیت هلال احمر نیز بر اساس اصول هفتگانه در بحران ها نزدیک به همین اندیشه است، گفت: جمعیت هلال احمر همواره حضور پررنگ و چشمگیری در حوادث داخلی و بین المللی دارد و اگر درجایی از دنیا حادثه ای رخ دهد و به حضور جمعیت هلال احمر نیاز باشد، حتما و بدون توجه به رنگ، نژاد، مذهب و ... در آنجا حضور خواهد یافت.

وی افزود: نمونه امداد رسانی به شکل کاملا مشهود، در انفجار لبنان بود که در کمتر از ۲۴ ساعت، هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حادثه دیدگان این انفجار در بیروت حاضر شد و قبل از همه مدعیان جهانی، با برپایی بیمارستان صحرایی به شیعه، سنی و مسیحی خدمات درمانی درخور تحسینی ارائه کرد.

پیشرفت چشمگیر هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف پس از پیروزی شکوهمند انقلاب

رئیس جمعیت هلال احمر به پیشرفت چشمگیر هلال‌ احمر در حوزه‌های مختلف پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اشاره و تصریح کرد:  فعالیت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در زمان قبل از انقلاب به بیماران جذامی و یک شیرخوارگاه در تبریز محدود شده بود، اما این سازمان امروز با وجود ۷۰۰ هزار عضو داوطلب، یاری رسان مردم در بحران ها از زلزله بم تا بیماری کرونا بوده و در طرح های مختلف مانند "نذر آب" خدمت ارزنده ای به مردم 4 استان دچار کم آبی و خشکسالی ارائه کرده است.

همتی یکی دیگر از دستاوردهای جمعیت هلال احمر پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گسترش سازمان جوانان توصیف و ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب، سازمان جوانان هلال احمر ۲۰ واحد دانش آموزی داشت. و این سازمان تا سال ها تنها از یک اردوگاه در بندر انزلی بهره می برد، اما هم اکنون در حدود ۱۰ هزار کانون دانش آموزی، روستایی، طلاب، جوانان، دانشجویی و ۱۰ اردوگاه در شهرهای مختلف کشور زیر نظر سازمان جوانان وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر به پیشرفت های جمعیت در حوزه امداد و نجات اشاره و گفت: قبل از پیروزی انقلاب، تعداد پایگاه های امدادی جمعیت هلال احمر به پنج مورد هم نمی رسید اما هم اکنون بیش از ۵۰۰ پایگاه در سراسر کشور و شعبه های بسیاری به صورت مویرگی در جای جای کشور در حال فعالیت و خدمت به مردم در حوادث جاده ای و ... بوده و هرکجا نیاز به کمک رسانی باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۶۰ هزار امدادگر شریف ما در کنار مردم هستند؛ در گذشته جمعیت هلال احمر تنها دو بالگرد امدادی در اختیار داشت اما این جمعیت امروز با ۲۴ بالگرد و ۱۰۰ خلبان، آماده یاری رسانی به مردم در حوادث و بحران ها است.

همتی در پایان تاکید کرد: جمعیت هلال احمر ایران بعد از انقلاب اسلامی به توانمندی های متعددی دست یافت، در حال حاضر ایران جزو ۲۰ کشور تاثیرگذار عضو هیات حاکمه فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و یکی از پنج جمعیت برتر و اثرگذار جهان است.

لازم به ذکر است امروز و در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، رئیس جمعیت هلال احمر ، نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر، دبیرکل، رئیس سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران و دیگر مدیران ارشد جمعیت هلال احمر و نیز جمعی از کارکنان و داوطلبان هلال‌احمر با حضور در حرم بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha