کد خبر: سلیمی-دولت-بدون-حاشیه‌سازی-وزیر-صمت-ر
۱۲ مرداد ۱۳۹۹، ۹:۳۶

به گزارش گروه سیاسی  خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با اشاره به سخنان رئیس جمهور گفت: آقای روحانی عنوان کردند بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی اختلاف وجود دارد در صورتی که این سخنان صحیح نیست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس دهم سه مرتبه به تفکیک وزارت بازرگانی رأی منفی داد، از این رو طبق قانون رئیس جمهور باید یک وزیر معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور نباید دنبال حاشیه‌سازی باشد و با توجه به اینکه فردی حقوقدان است، باید از قانون تبعیت کند، افزود: بنابراین بر اساس مرّ قانون امضای آقای مدرس خیابانی بعد از 22 مرداد ماه غیرقانونی محسوب می‌شود و اجراکنندگان دستورات وی نیز متخلف به شمار می‌روند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هفته جاری آخرین مهلت معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت است لذا دولت باید در این زمینه به قانون تمکین کند.

سلیمی با اشاره به اینکه دولت بیش از 500 هزار میلیارد تومان و شرکت‌های دولتی نیز 540 هزار میلیارد تومان بدهی دارند، گفت: براین اساس دولت آینده با بدهی انباشته شده زیادی مواجه خواهد شد از این رو باید وزیر مربوطه هر چه سریعتر به مجلس شورای اسلامی معرفی شود تا شاهد کاهش مشکلات باشیم.

در ادامه دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده محلات در مجلس گفت: تذکر ارائه شده در خصوص معرفی وزیر صمت درست است از این رو حتماً دولت هم قانون را رعایت خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع مذکور با مکاتبات صورت گرفته از دولت پیگیری شده اما مسئله مد نظر مسئولان تفکیک وظایف دو وزارتخانه است که باید تعیین تکلیف شود؛ با پیگیری‌های صورت گرفته حتماً مشکل برطرف خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha