کد خبر: 181864
۲۰ خرداد ۱۴۰۱،‏ ۲۰:۰۹
کشف ۶ هزار تن کالای احتکاری در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از کشف ۶ هزار و ۱۲۴ تن کالای احتکار شده، براساس پایش‌ های اطلاعاتی نهادهای نظارتی و انتظامی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ دادخدا سالاری از کشف ۶ هزار و ۱۲۴ تن کالای احتکار شده خبر داد و اظهار کرد: ارزش ریالی کالاهای احتکاری کشف شده در استان کرمان ۶۴۴ میلیارد ریال بوده و در این رابطه ۱۸ متهم نیز تحت تعقیب قرار گرفته اند.

وی با اشاره به دغدغه‌ های مدعی العموم در راستای امنیت اقتصادی مردم و برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این راستا سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی انتظامی ۴۸۵ تن روغن، ۷۰۰ تن نهادهای دامی، ۱۳ تن آرد یارانه ای، ۲ تن شیرخشک و ۵ تن برنج یارانه‌ ای کشف کرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان به اقدامات مقابله‌ ای در راستای مبارزه با احتکار اشاره کرد و گفت: سازمان اطلاعات سپاه نیز ۸۸۹ تن روغن، ۱۲ تن آرد یارانه ای، ۴ هزار تن نهادهای دامی، ۱۴ تن برنج یارانه‌ای و ۴ تن شکر یارانه‌ ای را با صدور دستورات قضایی کشف کرده است.

دادخدا سالاری عنوان کرد: کالاهای احتکاری مکشوفه از سوی سازمان‌ های نظارتی، بلافاصله پس از کشف و با صدور احکام قضایی با قیمت مصوب در بازار توزیع شده است تا از کمبود این موارد در بازار جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: در راستای نظارت مدعی العموم بر بازار و جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی، شخصا از انبارها، مراکز پخش مواد غذایی، عمده فروشی‌ها و فروشگاه‌های عرضه کالا بازدید کرده ام و بازار مورد نظارت میدانی قرار گرفته است.
مدعی العموم در کرمان تاکید کرد: نظارت بر بازار در راستای دغدغه عمومی مردم و به منظور بررسی کمبودهای احتمالی در بازار و رفع این کمبودها صورت می‌گیرد.

دادخدا سالاری با اشاره به اینکه سازمان‌های نظارتی در حوزه اصناف از جمله تعزیرات حکومتی باید با جدیت بیشتری به اجرای ماموریت‌ های خود در برهه کنونی بپردازند، تاکید کرد: دستگاه قضایی با هرگونه سوء استفاده از حقوق عمومی از جمله در حوزه بازار با جدیت و قاطعیت برخورد کرده و اجازه نخواهد داد تعداد معدودی از افراد آرامش اقتصادی بازار را بر هم زده و موجب سلب آرامش عمومی شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha