لزوم تجهیز ایست و بازرسی های استان کرمان به فناوری های نوین

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم رعایت حقوق شهروندی در ایست و بازرسی ها، گفت: تجهیز ایست و بازرسی ها به دستگاه های به روز و استفاده از فناوری های نوین در این حوزه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در نشست با فرمانده انتظامی و روسای پلیس های تخصصی استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که بیشترین ارتباط کاری بین دادگستری و نیروی انتظامی برقرار است، گفت: مطالبه جدی برای تجهیز ایست و بازرسی های استان به فناوری های نوین وجود دارد، زیرا در برخی ایست و بازرسی ها از جمله مرصاد، افراد و خودروهای عبوری در شرایط آب و هوایی مختلف معطل می شوند، که این امر موجب نارضایتی مردم می شود.

وی خاطرنشان کرد: هیاتی از سوی دادگستری کل استان کرمان به موضوع بررسی وضعیت ایست و بازرسی مرصاد پرداخته اند و نتیجه این بازرسی ها نیز تدوین شده و انتظار می رود در پرتوی تعامل بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و با حمایت های ویژه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای رفع مشکلات این حوزه اقدام شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز از تلاش های انجام شده در راستای توسعه عدالت در استان کرمان تقدیر کرد و گفت: فعالیت در حوزه امنیتی استان کرمان وضعیت خاصی دارد و امنیت استان کرمان به امنیت ملی کشور پیوند خورده است.

سردار عبدالرضا ناظری افزود: بیش از ۶۰ درصد مواد مخدر ورودی به کشور از این استان عبور می کند و این امر ماموریت های نیروی انتظامی را به ماموریت های ویژه تبدیل کرده است.

وی مشکلات ناشی از حضور و تردد اتباع بیگانه در استان و موضوع قاچاق ورودی و خروجی از استان را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: نیروی انتظامی استان کرمان در ارتباط الکترونیک با دستگاه قضایی از استان های پیشرو در کشور به شمار می رود.

فرمانده انتظامی استان کرمان، ماموریت های نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد: نیروی انتظامی در تعامل با دستگاه قضایی تلاش می کند که انتظارات به حق مردم را محقق سازد.

سردار ناظری به پیگیری های انجام شده به منظور تجهیز ایست و بازرسی های استان به فناوری های نوین نیز اشاره کرد و گفت: در رابطه با تجهیز ایست بازرسی مرصاد پیگیری های لازم انجام شده و با تامین اعتبارات مورد نیاز، این تجهیزات به استان وارد شده و مستقر می گردد.

وی با اشاره به اینکه اعتباراتی برای ساختمان اداری، بازداشتگاه و ... در ایست و بازرسی مرصاد تامین شده است، تاکید کرد: با ورود و به کارگیری این تجهیزات، روند بازرسی ها با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در این نشست موضوعات مرتبط با ارتباط آنلاین بین دادگستری و نیروی انتظامی و لزوم برخورد با جرم سرقت در استان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha